בעקבות הגילויים האחרונים על כך שעשרות ילדים כלואים בבתי סוהר, קרא ח"כ ניצן הורוביץ לשחררם לאלתר. הדברים עלו בדיון סוער שנערך הבוקר בוועדה לזכויות הילד בכנסת.המדובר בילדים פליטים שהגיעו לישראל לבדם, וללא כל סיבה מוחזקים חודשים ארוכים בבתי כלא. ביניהם נמצאות גם מספר בנות המוחזקות בתנאי בידוד קשים. כמה מהילדים כלואים כבר כחצי שנה

"המשך המצב המחפיר הזה הוא כתם על מדינת ישראל. הילדים אינם פושעים, לא פגעו באיש, ואין כל סיבה להחזיקם בבתי כלא כמו עבריינים מורשעים. מוסדות חינוך ורווחה, פנימיות וכפרי נוער, מוכנים לקלוט את הילדים הללו באופן מיידי, אבל בגלל בירוקרטיה חסרת לב וסחבת ממשלתית, הילדים נשארים בכלא. כל יום שעובר הוא אות קלון על מצחנו". אמר הורוביץ.

בדיון המיוחד השתתף גם יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שהדגיש את עמדת הכנסת כי המדובר בסוגיה מוסרית ממדרגה ראשונה, שיש למצוא לה פתרון מיידי. הוועדה החליטה לחייב את משרדי הממשלה להגיש תוך זמן קצר ביותר נוהל חדש לטיפול בילדים, שיימנע את כליאתם הארוכה בבתי סוהר.

ח"כ הורוביץ מוביל את הצעת החוק למניעת כליאה של ילדים. "עצוב להיווכח שמשרדי ממשלה שאמורים לדאוג לרווחה וחינוך וטיפול נאות, מכשילים ומעכבים את הפתרונות שנמצאים בהישג יד".