כתב אישום

(הדופק הבטחוני)

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים כתבי אישום נגד שבעה פעילים בפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, ונגד שני תאגידים המזוהים עם התנועה, בגין עבירות נגד ביטחון המדינה שעניינן חברות ופעילות בארגון טרור, ביצוע פעולות ברכוש אסור למטרות טרור, הלבנת הון ועוד.

(מנהלי)
עוה"ד חנה דוד. צילום: מירי נחמיאס

הנהג נתפס נוהג במצב שכרות וטען להגנתו: "לא שתיתי אלכוהול מאז חתונת אחותי". כתב האישום נגדו בוטל בגלל מחדלי המשטרה. באחד מימי השבת של ינואר 2016, הציבה המשטרה מחסום שוטרים עם מכשיר ינשוף בכביש 1 באיזור מעלה אדומים. בשעה 16:30 אחר הצהריים עיכבו השוטרים נהג – ובבדיקת הינשוף עלה כי ריכוז אלכוהול באוויר הנשוף שבראותיו עומד על 355 מיקרוגרם – כמות החורגת מהמותר על פי החוק בעבירת נהיגה בשכרות.

(פלילי)
סחר באיברים. צילום: אילוסטרציה

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום מתוקן נגד קובי דיין הנחשב לאחד מסוחרי האיברים הגדול בישראל. כזכור, באוגוסט 2014 נתפסה רשת ישראלית שעל פי החשד פעלה להטיס 'תורמים' לחו"ל ולמכור את כליותיהם. בכתב האישום המתוקן נמחקו החשדות לשמונה עבירות של סחר באיברים ונותר בו רק אישום אחד של קשירת קשר לביצוע עוון. קובי דיין, שהואשם בשמונה סעיפי אישום כציר מרכזי ברשת בינלאומית לסחר אסור באיברים והשתלות בלתי חוקיות - נחלץ מהתיק נגדו כמעט בלא כלום.

(הדופק הפלילי)
מגלה המתכות ששימש את החשודים ל"חיפוש אוצרות עתיקים". צילום: היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות

פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום בעבירות של פגיעה באתר עתיקות כנגד "כנופיית בר-כוכבא" - כנופיית שודדי העתיקות מהשטחים נתפסה "על חם" במודיעין, כשהיא בוזזת אתר עתיקות יהודי קדום מתקופת בית השני ומרד בר כוכבא, באזור מודיעין. החשודים הודו בחקירתם שבאו לחפש אוצרות עתיקים והם נעצרו.

(הדופק הפוליטי)
יו"ר מפלגת 'יש עתיד, יאיר לפיד

יו"ר מפלגת 'יש עתיד בשבתרבות בגבעת שמואל: על ההדלפות מהקבינט: "זה לא היה קבינט אלא מסיבת עיתונאים בשידור חי. זה חוסר אחריות לאומית לנהוג כך שכאתה עוסק בקודש הקודשים של בטחון המדינה " על הליכודיאדה באילת: "האם אבדה כל בושה? אם בגין היה בחיים הוא לא היה נותן לזה לקרות." יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, השתתף בשבת (28.1.17) באירוע שבתרבות בגבעת שמואל בהנחיית איש התקשורת יואב לימור .

(פלילי)
חה"כ עפר שלח. צילום: אלעד גוטמן

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד: " אני לא יודע אם בהקלטות השיחות בין בנימין נתניהו לארנון מוזס יש מספיק כדי להעמיד מישהו לדין. מה שמונח בפנינו הוא הדלפות לעיתונות, לא חומר מקורי. היועץ המשפטי לממשלה הוא משפטן גדול בהרבה ממני.

(פלילי)
תמונה: אילוסטרציה

מרכז עדאלה פנה בשם ח"כ באסל גטאס ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, לפרקליט המדינה שי ניצן ולפרקליט מחוז דרום אלון אלטמן, בבקשה כי יאפשרו עריכת שימוע, ללא כל התניה לח"כ באסל גטאס בטרם הגשת כתב אישום נגדו, וכי ימשכו את ההודעה שהוגשה ליו"ר הכנסת על אישורו של כתב האישום נגד ח"כ גטאס.

(הדופק הפלילי)

ניסים מור, הסמכפ"ל הנאשם בראיון בלעדי לאתר nrg : "צריך להאמין שבסוף הכל יהיה בסדר" * שעות בודדות לאחר שהפרקליטות הודיעה לו כי בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום על עבירות מין, מגיב ניצב בדימוס ניסים מור, סגן המפכ"ל לשעבר, להחלטה.

(הדופק הפלילי)

חוב על רכישת נעליים משנת 2005 הוביל להגשת כתב אישום בגין שוד, סחיטה באיומים וקשירת קשר לפשע. כתב אישום חמור בעבירות הנ"ל הוגש אתמול על ידי הפרקליטות נגד 2 תושבי ערד בני 28 ו 39

(הדופק הפלילי)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לביהמ"ש המחוזי בפתח תקוה כתב אישום כנגד סלימאן אלצאנע, תושב לוד, בן 29.על פי כתב האישום, הנאשם רצה במות אחותו, שהייתה עדת מדינה בפרשת סמים בה היה מעורב, וירה בגבה שני כדורים, מטווח אפס. אלצאנע מואשם בנסיון רצח ובנשיאת נשק