כרטיסי אשראי

(מאמרים - כלכלה)

erez4בתחילת השבוע שעבר, ועדת השרים לחקיקה אישרה ברוב של 9 שרים כנגד 3 את הצעת החוק של משרד האוצר להגברת התחרות בענף כרטיסי האשראי, החוק המכונה "חוק ישראכרט"

(קונים חכם)
ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת חוק שיזם ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) האומרת כי, חברות האשראי יידרשו להנפיק ללקוחותיהם דו"ח פירוט עסקאות הכולל את שם הספק שהתקשר עם הלקוח שאיתו נעשתה העיסקה בפועל ולא שם החברה שהגישה את פרטי העיסקה לחברת האשראי
(השוק)

חברת דואר ישראל אושרה על ידי ויזה אירופה להיות הגוף החוץ בנקאי הראשון בישראל שיקבל מעמד של מנפיק כרטיסי ויזה. אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל: "אנו מודים לויזה אירופה על האמון ביכולות הפיננסיות של בנק הדואר". שר התקשורת, משה כחלון, המוביל את שינויי החקיקה שיאפשרו לבנק הדואר להעניק שירותי בנק מתקדמים והיה מעורב בתהליך אישור מעמדה של דואר ישראל כמנפיק עצמאי ציין כי: "הנפקת כרטיסי ויזה על ידי בנק הדואר תוזיל את העלות לצרכנים ותמשיך את מגמת הרחבת השירותים הפיננסיים של דואר ישראל"

(הרשת)

פתרון טכנולוגי חדש יתמודד עם הרתיעה של גולשים מקנייה בכרטיס אשראי באינטרנט. מעל למחצית מהגולשים ברשת חוששים להקליד את מספר כרטיס האשראי שלהם לשם רכישה מקוונת וחלקם מעדיפים לוותר על הרכישה בשל הטרחה הנדרשת בהתקשרות לנציג השירות על מנת לבצע רכישה טלפונית. כמות המוותרים אף גדלה כאשר מדובר באתר אינטרנט בינלאומי שעלות החיוג אליו יקרה למתקשר.