ח"כ ישראל חסון (קדימה): "לאחר שמופז ינצח בבחירות הכלליות הוא יקרא לשותפות עם נתניהו ועם שאר המפלגות הממלכתיות בממשלה תחת ראשותו"

ח"כ ישראל חסון (קדימה), ס' ראש השב"כ, התייחס הבוקר לפריימריס לראשות קדימה במהלך אירוע שבתרבות בבאר שבע ואמר כי: "בסופו של יום יש כאן מדינה לנהל. המציאות הנוכחית במדינת ישראל היא קשה ומסובכת. לדעתי, ישנם ארבעה תהליכים שהבשילו ויכולים להגיע לכדי שבר: סדר אזרחי וחברתי חדש – שכולל בתוכו את סוגיות הצדק החברתי והחלוקתי, אי השוויון בנטל וכו'.

עניין זה מוזן מקודמו: שיטה משטר פוליטית סקטוריאלית שיש לשנותה. הנושא השלישי הוא  האביב הערבי, והרביעי סוגיית הגרעין האיראני. לצערי, הקואליציה הנוכחית בהרכב הסקטוריאלי הנוכחי לא מביאה אותנו לשום מקום. ולכן, לדעתי, חייבת לקום ממשלת אחדות של המפלגות הממלכתיות."

ח"כ ישראל חסון הוסיף ואמר כי: "בראיה ממלכתית, אסור שלראשות ממשלה יהיה מועמד אחד, שכן לבני לא נתפסת כמועמדת לראשות ממשלה ואחרים הצהירו כי לא יתמודדו לתפקיד הנ"ל. לכן, האלטרנטיבה היחידה לראשות הממשלה הוא ח"כ שאול מופז."

באשר לשאלה האם ח"כ מופז יחבור לממשלת הליכוד, ענה ח"כ ישראל חסון: "בטוחני כי הוא יציע לנתניהו שותפות." עוד אמר ח"כ ישראל חסון כי: "28 מנדטים הם לא רק מציפי לבני, היא לא "מכונת מנדטים". אני לא הצטרפתי לקדימה כטרמפיסט. יש לא מעט אנשים בסיעת קדימה שבגללם הצביעו לקדימה בבחירות."

בעניין חוק טל, אמר ח"כ ישראל חסון כי: "לא ניתן לגייס אזרחים לצבא ולשירות לאומי ואזרחי בכפייה ובכך להוביל לשבר. הפיתרון חייב להיעשות בהידברות כי בסופו של דבר כולנו חיים כאן יחדיו. השיח הפופוליסטי, המתלהם והמפלג לא יועיל לנו במאומה."

לטענה כי קדימה מהווה אופוזיציה רפויה, אמר ח"כ ישראל חסון כי: "לכן הובלתי את מהלך החתמת חברי סיעת קדימה על מכתב הדרישה להקדמת הפריימריס. קדימה לא הציבה את הסוגיות הבוערות על סדר היום וכשלה בעיצוב תודעת המרכז הפוליטי בישראל."

באשר לעלייה במחירי הדלק, אמר ח"כ ישראל חסון כי: "המיסים שגבו על הדלק הולכים לטובת תיחזוק הקואליציה הסקטוריאלית הנוכחית." עוד אמר ח"כ ישראל חסון כי: "אני לא מוצא סיבה שמחנה מופז לא יישאר בקדימה אם ח"כ מופז יפסיד במערכה. אני בכל אופן אשאר בקדימה. אבל אני בא מבית ספר שבו אתה נוטל על עצמך אחריות במידה ונכשלת כמפקד בתחום הניהול. ולכן, נכון הייתה עושה לבני אם הייתה נוטלת אחריות. למופז יש ניסיון רב וכישורים להתמודד עם האתגרים שעומדים בפנינו."

באשר לשחיתות בקדימה, ענה ח"כ ישראל חסון כי: "לגבי אולמרט, עומדת לרשותו חזקת החפות. באשר לחברי קדימה שהורשעו (הנגבי, רמון, הירשזון) זה סיפור אחר לגמרי ואני לא מכחיש את העובדות. הם עדיין פעילים בקדימה, אבל זה ביטוי להתנהלות של קדימה בשנים האחרונות. לא שמעת אותי מגן על ההתנהלות הזו מעולם אבל זו לא סיבה להכתים מפלגה שלמה."

בנוגע לפרשת אי שירת התקווה ע"י שופט ביהמ"ש העליון, סלים ג'ובראן, אמר ח"כ ישראל חסון כי: "יש 25% אזרחים ערבים שמדינת ישראל לא קיבלה החלטה לגביהם משחר הקמתה. כמה זמן נוכל להחזיק אותם ללא אופק ותקווה. כחלק מ"הסדר האזרחי החדש" בדיון הפנימי הקדימאי, סיכמנו שאנו רוצים לראות בקדימה ייצוג לכל פלחי האוכלוסייה, כולל ערבים. אחרת זו תהיה בכיה לדורות ולכן חייבים לשלבם..."

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), בתגובה לדבריו של ח"כ ישראל חסון: "יצא המרצע מן השק, מטרתו האמיתית של מופז נשמעה היום בקול ברור וצלול שמחזק את העובדה שמופז לא מהווה אלטרנטיבה לנתניהו אלא רק שותף טבעי נוסף״

זוארץ הוסיפה: "מופז ודיכטר ממשיכים להחליש את קדימה מבפנים, הם יודעים שקדימה בראשותם לא תהיה מפלגה שראויה לאמון הציבור, ולכן מסתפקים בכיסאות הזמניים שמציע להם נתניהו במשימתו לפרק את קדימה. הם מוכרים את קדימה תמורת כיבודים, לא לכך התכוונו מאות אלפי מצביעיה של קדימה״