אוהד עיני מנהל מרחב עסקי ירושלים ברמ"י: התכנית שהובילה רשות מקרקעי ישראל, בשיתוף עם משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת), מהווה בשורה של ממש לתיירות בירושלים

מנכ"ל משרד התיירות אמיר לוי: תנופה תיירותית לעיר הכי מתויירת בישראל אילנית מלכיאור, הממונה על התיירות בירושלים: מתחם הרכס יגדיל את כמות חדרי המלון בלמעלה מ-1000 חדרים נוספים העיר ירושלים תחווה בקרוב תנופה תיירותית רחבת היקף. בימים אלו פורסם מכרז של רשות מקרקעי ישראל לבניית 580 חדרי מלון באזור מתחם הרכס היושב בתוך "האגן הקדוש" ומשקיף להר הזיתים. מכרז זה מהווה שלב א' בשיווק מגרשי התכנית, הכוללים בסה"כ כ 1330 חדרי מלון.

את התכנית קידמו רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עם משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת). סך כל השטח לבניה על פי התכנית עומד על כ 129,000 מ"ר ברובם המוחלט שטחי מלונאות ומיעוטם שטחי מסחר וחניה.

המכרז שפורסם כולל שלושה מגרשים המחולקים לשני מתחמים. מתחם אחד מיועד לבית מלון בן שבע קומות ועוד שתי קומות תת קרקעיות, עם כ-180 חדרים וחזית מסחרית. המתחם השני כולל שני מגרשים בהם מיועד לקום מלון בן 400 חדרים וחזית מסחרית, בשמונה קומות ועוד שתי קומות תת קרקעיות. בהמשך ישווקו שאר השטחים.

עבודות הפיתוח ימומנו על ידי רשות מקרקעי ישראל (בנוסף לתשלומי אגרות והיטלים שישולמו לעיריית ירושלים ולחברת הגיחון) ויבוצעו על ידי משרד התיירות באמצעות החמ"ת.

אוהד עיני מנהל מרחב עסקי ירושלים ברשות מקרקעי ישראל: מדובר במתחם שהינו בין עתודות הקרקע הגדולות בעיר ומטרתו לתת פתרונות למחסור בחדרי המלון בעיר באחד המקומות המקודשים לנצרות המהווים מוקד משיכה לתיירים.

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי:

"אחרי שנים של מאמצים להגדלת היצע החדרים בירושלים יוצא לדרך מתחם מלונות שיתן תנופה תיירותית לעיר המתויירת ביותר בישראל. מנהלת ההשקעות במשרד נתנה בשנים האחרונות מענקים ליזמים המעוניינים להקים בתי מלון, בסכום של מאות מיליוני שקלים, כולל כ-50 מיליון ש"ח למלון וולדורף אסטוריה שהיווה כניסה ראשונה של רשת בינלאומית לירושלים.

אילנית מלכיאור, הממונה על התיירות בירושלים: "מתחם מלונות הרכס היא בשורה אמיתית לתעשיית התיירות בירושלים בדמות 1330 חדרים נוספים להיצע הרחב שמציעה ירושלים לתייריה. מתחם הרכס יושב באזור תיירותי מהמעלה הראשונה ואני מאמינה כי המלונות שייבנו שם יעניקו ללנים בהם תחושה ייחודית של ירושלים."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS