כלים

ב-8 בדצמבר, 2011 יתקיים כנס NegeVision 2011 בירוחם, בהיכל התרבות. הכנס יעסוק בפיתוח כלכלי וחברתי של הנגב ויעסוק בנושאים הבאים: פיתוח כלכלה מקומית, תעשיות מתקדמות, תעסוקה איכותית, תשתיות ושירותים ציבוריים וחינוך וקהילה

הכנס נערך ביוזמתה של חברת נגבקו, שעוסקת בייזום והגשמה עסקית בנגב, ובשיתוף TheMarker, מועצה מקומית ירוחם, הרשות לפיתוח הנגב, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, מט"י נגב מזרחי, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של התמ"ת, הקרן החדשה לישראל, שתי"ל, תנועת אור וקרן מיראז'.

הכנס יארח 500 אנשים מכל רחבי הארץ וממגזרים שונים: ציבורי, ממשלתי, רשויות מקומיות, צה"ל, משרד הביטחון, אנשי כלכלה ועסקים ומגזר שלישי. הטרוגניות הקהל תתן אפשרות לדיאלוג בין קהלים וקולות מגוונים.

דוברים מרכזיים בכנס יהיו: מר סטף ורטהיימר ומנכ"ל משהב"ט, אודי שני. בנוסף ראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון, העורך הראשי של TheMarker, גיא רולניק ושותף בכיר של חברת נגבקו יפתחו את יום הכנס ויסבירו על מהות היום, רקע ליוזמה וכללי המשחק ביום הכנס עצמו.

מיכאל ביטון ראש המועצה המקומית ירוחם: "ירוחם ניצבת בלב האתגר הלאומי של מהלך העברת בסיסי צה"ל לנגב וההיערכות והשפעות הכלכליות והאזרחיות על הנגב, בשנת 2014 עתידה לקום קריית ההדרכה כ- 5 דקות מירוחם. הכנס מהווה הזדמנות לשמוע מכלי ראשון ומאנשי המפתח המובילים את המהלך כמו גם ללמוד מבעלי חזון אשר הוכיחו את היכולת להגשים חזון בנגב ובגליל."

הכנס, שהינו חלק מיוזמת 2021 של TheMarker, יתקיים בקונספט המודל החדשני של חתירה לתכניות יישומיות בבעיות המרכזיות בכלכלה ובחברה הישראלית. הכנס יהיה ברוח התפיסה של פיתוח כלכלי ותעסוקתי של הפריפריה ככלי לתנופה כלכלית וחברתית של מדינת ישראל.

עיקר הכנס יהיה במתכונת כנס ישראל 2021 שנערך בסוף שנת 2010 על ידי TheMarker של דיונים סביב שולחנות עגולים, כאשר הרכבו של כל שולחן הוא הטרוגני ומאפשר הסתכלות על נושא הדיון מנקודות מבט מגוונות. התפוקה שתושג בכל אחד מהשולחנות העגולים תהיה ניירות עמדה בנושאים השונים שיועברו לגורמי ממשלה, רשויות מקומיות, ארגונים עסקיים ולבעלי עניין נוספים ויהוו שלד לתכניות יישום ובסיס להמשך מעקב.

דורון אפרתי, שותף בכיר בנגבקו, מסביר: "הידע העשיר, האפשרויות, היכולות והפוטנציאל שטמון בנגב יביאו לפריחה כלכלית וחברתית של חלקה הדרומי של ארץ ישראל, במידה ויטופלו בדרכים ובתפיסות הנכונות והמתאימות. זהו המוטו העיקרי של כנס NegeVision 2011".

נגבקו מתמקדת באיתור ויצירת הזדמנויות ואפשרויות לפרויקטים ומיזמים משמעותיים שיביאו לפיתוח כלכלי, תעסוקתי וחברתי של אזור הנגב. ניסיונה של החברה באמצעות שותפיה בפיתוח כלכלי בפריפריה הינו יתרון גדול עבור לקוחותיה.

נגבקו פועלת בכל תחומי העסקים שיש בהם פוטנציאל ממשי לפיתוח כלכלי וחברתי של הנגב. מיקוד עיקרי הינו בתחומים הבאים: היי-טק, ביו-טכנולוגיה, קלינטק, אנרגיה סולרית, שדרוג תעשיות מסורתיות, חקלאות מתקדמת, תיירות, פרויקטים לאומיים.

נגבקו הוקמה ופועלת מתוך תפיסה המשלבת בין ערכים של פיתוח וחיזוק הפריפריה הדרומית של מדינת ישראל יחד עם יוזמה, ניהול והון של המגזר העסקי והפרטי בישראל ובעולם. שילוב זה יבטיח, על פי הניסיון הקיים בפריפריות אחרות בעולם, הקמה והפעלה של פעילויות עסקיות ברות קיימא לאורך זמן, תוך יצירת אפשרויות תעסוקה מגוונות וחיי קהילה דינאמיים ותוססים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אוג 21, 2019

איך להיות כוכבת ברשת? המדריך המלא

מאמרים - חברתי
יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם