ביום א' תעלה לועדת שרים לענייני חקיקה הצעת חוק לקיצור תקופה הצינון על ראשי מערכת הביטחון שפרשו מתפקידם משלוש שנים לשנה אחת בלבד. יחימוביץ' והרצוג: "לא ייתכן כי הכנסת תפעל כמו מועדון חברים סגור"

ביום א' (26.2) תעלה לועדת שרים לענייני חקיקה הצעת חוק של יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', ויו"ר סיעת העבודה יצחק הרצוג אשר מקצרת את תקופת הצינון החלה על ראשי מערכות הביטחון שפרשו מתפקידם, משלוש שנים לשנה אחת בלבד.

הצעת החוק מתייחסת לראש השב"כ, המוסד, הרמטכ"ל, קצינים בדרגת אלוף ומעלה, קצין משטרה בדרגת ניצב ומעלה ונציב בתי הסוהר, לאחר פרישתם מהשירות.

יחימוביץ' והרצוג אומרים כי: "לא ייתכן כי הכנסת תפעל כמו מועדון חברים סגור. ברור שהחוק שקבע הארכת תקופת הצינון ל-3 שנים מונע מקבוצה איכותית של אישים משרתי ציבור להיכנס ולהשתלב בתחום הפוליטי ולייצג את הציבור. מגבלה זו אינה חלה על כל תחום עיסוק אחר, הן בשרות הציבורי והן בסקטור הפרטי, ולפיכך היא מהווה אפליה ברורה של אישים מתחום ספציפי."

"מאידך, צינון למשך שנה מאזן בין החשש להשפעה פוליטית זרה על אותם משרתי ציבור בכירים במערכת הביטחון טרם פרישתם, לבין הזכות הבסיסית של כל אזרח לפעול בזירה הפוליטית ולממש את יכולותיו בייצוג הציבור גם כחבר הכנסת וכחבר הממשלה". אומרים השניים.