יום הסביבה בכנסת

(בעלי חיים)

במסגרת יום איכות הסביבה דנה ועדת המדע והטכנולוגיה, בראשות ח"כ מאיר שטרית (קדימה), בתכנית הלאומית למגוון ביולוגי בישראל. בדיון השתתפו נציגים מהמשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, הקרן הקיימת לישראל, החברה להגנת הטבע ומדענים מהאוניברסיטאות השונות. את הדיון פתח יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ מאיר שטרית, בסקירת נושא המגוון הביולוגי במדינת ישראל והביע אי שביעות רצון מטיפול הממשלה בנושא: "ראיתי את התכנית של המשרד להגנת הסביבה ואנחנו מאוד רחוקים ממצב אופטימאלי. יש הרבה רעיונות יפים שהיישום שלהם רחוק מהמציאות. יש היגיון ותפקיד לכל בעל חי שקיים בטבע למרות שלא תמיד אנחנו מבינים אותו. זה חמור יותר ממשבר הקוטג'. בלי קוטג' אפשר לחיות אבל בלי מגוון ביולוגי אין חיים"

(מתגייסים למען הסביבה)

יום הסביבה בכנסת הגיע לסיומו עם אישורה בקריאה טרומית של הצעת חוק מרשם לאומי לשחרור כימיקלים לסביבה ולהעברתם - הצעה מהפכנית בתחום התנהלות המדינה עם חומרים מסוכנים. השר להגנת הסביבה, ח"כ גלעד ארדן אמר במליאה: "הצעת החוק חשובה ביותר ובמרכזה – מנגנון שקיפות ושיתוף ציבור. אני מודה בשמי ובשם כל מי שהסביבה חשובה לו לח"כ חנין על פועלו בתחום זה"

(הדופק הפוליטי)

לראשונה בתולדות הכנסת: תושבים ירדנים, פלסטינים וישראלים נפגשו יחדיו עם חברי כנסת במסגרת יום הסביבה בכנסת - לקדם חלוקה צודקת של משאב המים. המשלחת נפגשה עם השר להגנת הסביבה ארדן, יו"ר האופוזיציה לבני, יו"ר הכנסת ריבלין ועוד