כ - 5000 שתילים יינטעו לזכרו של אלעד ריבן ז"ל בטקס הנטיעות המרכזי בחיפה שיתקיים ביוזמת העירייה וחברת "יפה נוף" - בט"ו בשבט [יום חמישי 20.1.11] בשעה 10:30 במחלף מבוא כרמל [ידין] שעל גדות נחל הקישון. ראש העיר יונה יהב, החליט להקדיש את הטקס לזכרו של אלעד ריבן הכבאי המתנדב בן – 16, שנספה בעת שניסה לחלץ את צוערי השב"ס שנלכדו באוטובוס הבוער באסון הכרמל

כלים

יהב: "אלעד שגילם באישיותו את כל הטוב והיפה שבחברה הישראלית, נהרג תוך ניסיון להציל את חבריו מהאש ששרפה את יערות הכרמל ואנו נזכור אותו בכל עץ חדש שניטע מעתה בחיפה".

השתילים שיינטעו ע"י 400 תלמידי בתי ספר יסודיים בחיפה, נבחרו הודות לעבודה כי מדובר בצמחייה שאינה מצריכה השקיה למעט בתקופת ההסתגלות של השתיל. היות והנטיעות מתקיימות בחורף הרי שגם בתקופה זו כמעט ולא יזדקקו השתילים להשקיה.

טקס הנטיעות מתקיים כביטוי למחויבות העירייה למדיניות הירוקה אותה היא מובילה ואשר באה לידי ביטוי בין היתר ביותר מ – 40 אלף עצים מסוגים שונים שנשתלו בעיר ב – 7 השנים האחרונות.

בטקס הנטיעות ישתתפו: ראש העיר חיפה, יו"ר ומנכ"ל חברת יפה-נוף, נציגי הקרן הקיימת לישראל וצביה ואמיל ריבן הוריו של אלעד ז"ל. תלמידי בית ספר רעות ינחו את הטקס וילוו אותו בתוכנית אמנותית.

טקסי נטיעות נוספים יתקיימו במהלך השבוע בשכונות העיר ובבתי הספר בין היתר בטיילת קריית אליעזר, ברחוב השקד שבקריית חיים, ברחוב מגורשי ספרד במבואות הדרומיים של העיר ובגן יפתח שרייר שברחוב רענן.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS