כלים

טכנאי הוט הציפו הבוקר את דרכו לעבודה של מנכ"ל החברה, הרצל עוזר בשלטים: "די לפגוע בעובדים". השלטים נתלו בגשרים מיבנה (דרך כביש 4) עד ליקום, בו יושבת הנהלת החברה. העובדים הציבו את השלטים לאחר שהנהלת החברה זימנה בימים החרונים לבירור משמעתי מספר טכנאים שנטלו חלק בהפגנה שלשום למען זכות ההתארגנות בחברה

אמש הגיעו העובדים לבירור משמעתי בגיבוי ההסתדרות. העובדים אמרו במהלך הבירור כי ההליך נועד אך ורק כדי לפורר את ההתארגנות באצטלה של "הליך משמעתי".

יו"ר ועד העובדים, יעקב ברזובסקי אומר היום: "ההנהלה מנסה להפחיד אותנו ולאיים עלינו בכל דרך אפשרית. הבוקר אנו הצבנו שלטים כדי להתריע בפני המנכ"ל שאין בכוונתנו לשתוק על הפגיעה בעובדים ובזכות ההתארגנות שלנו. אנו נמשיך בפעולות עד אשר ההנהלה תכיר בזכותנו להתארגן".

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים, חניטל סוויסה אמרה: "ההסתדרות תמשיך לגבות את העובדים ולעמוד מאחוריהם כל עוד החברה ממשיכה להתעקש שלא להכיר בהתארגנות. נמשיך לפעול בנחישות עד אשר יישבו איתנו למו"מ".

כזכור, טכנאי "הוט טלקום" התאגדו בהסתדרות בעקבות חשש שיפוטרו ויועברו להיות מועסקים על ידי חברה קבלנית. זאת לאחר שהנהלת חברת הוט העבירה חלק מהשירות למספר חברות קבלניות.

לאחר שהעובדים התאגדו בהסתדרות, פנתה ההסתדרות להנהלת החברה בכדי לפתוח במו"מ להסדיר את תנאי העסקתם וביטחונם התעסוקתי במסגרת הסכם קיבוצי. ההנהלה מצידה הודיעה כי אין היא מכירה בהתאגדות ובמקביל החלה לזמן עובדים ולהחתימם על טופס ביטול חברות להסתדרות. ההסתדרות התריעה בפני ההנהלה כי מדובר בפגיעה בחופש ההתארגנות ואף הכריזה על סכסוך עבודה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS