פסח 2010 בנגב • אחרי השיטפונות – נגב פורח במיוחד כפי שלא נראה שנים

ערד וים המלח

"אחרוני המצדה" - לגלות את מצדה מחדש

תאריכים – 31/3-4/4 בשעות 10:30, 13:00

גן לאומי מצדה – אתר מורשת עולמית מזמין את האורחים להצגה מקורית ומפתיעה, אמת היסטורית עם ווירטואוזיות קירקסית,בביצוע שחקני תיאטרון "אספלט" מלווה בהדרכה ייחודית.

קרא עוד...

caesar_show_smallימי שבת עם הורדוס– סיור מומחז חדש בקיסריה. מדי שבת מתקיים סיור מומחז בקיסריה המפגיש אתכם עם דמויות חיות, סיפורים ותמונות מעברה המרתק של קיסריה הקדומה. הסיור יתחיל בתיאטרון קיסריה במפגש עם המלך הורדוס, לאחר מכן נכיר את סוכן הגלדיאטורים בהיפודרום ונשמע סיפורים עסיסיים מהווי החיים התוסס בבית המרחץ. לסיום, אתם מוזמנים לבקר במיצגי מסע בזמן בנמל קיסריה.

קרא עוד...

hubeza_smallמפגש ליקוט ובישול צמחי-בר למאכל יתקיים בגן הבוטני שבמכללה האקדמית לחינוך אורנים בקרית טבעון בהנחיית אורי מאיר-צ'יזיק. היום המיוחד יכלול סיור הכרות עם צמחי הבר האכילים, סדנת בישול בטבע של צמחי בר למאכל וארוחת צמחי בר מיוחדת. אורי מאיר-צ'יזיק הוא מומחה לתזונה, המלמד ומייעץ בכל רחבי הארץ, מייעץ בתזונה טבעית וגישות רפואיות עתיקות, מנחה סדנאות לבישול בריא ומקומי.

קרא עוד...

camels_trip_smallחאן השיירות מציע חופשת פסח אלטרנטיבית הכוללת טיול משפחות, לינה באוהלים, טיולי ספארי במדבר וסיורי גמלים עם פעילות מדברית במהלך חג הפסח, בין התאריכים 31 במרס עד 5 באפריל 2010. המעוניינים יוכלו לחוג את ליל הסדר כהלכתו

קרא עוד...

bet_goverin1_smallבחזרה לעבר בגן הלאומי בית גוברין - "ארץ אלף המערות" שבגן הלאומי בית גוברין מתעוררת לחיים בפעילות מיוחדת של רשות שמורות הטבע והגנים. שחקני קבוצת התיאטרון "היסטריה" ישחזרו את ההיסטוריה של שוכני המערות בערים העתיקות מרשה ובית גוברין . ובמערות הפעמון תתקיים "פינת הספרים" עם ספרי ילדים, לוחות משחק ופינת ישיבה וקריאה משפחתית. מה זה קולומבריום? מי פרץ את קיר המערה של חצביהו? ולמה בכלל לחיות מתחת לאדמה? שחקנים-מדריכים בשלוש פינות יקחו אתכם מתחת לפני השטח למסע מרתק שיספר את סיפור המקום בדרך מעניינת ומשעשעת .

קרא עוד...

peregהשבועות הקרובים מזמנים חווית מדבר מדהימה בדרום בזכות הגשמים ומגוון פרחים במרבדים שלא נראו בנגב זמן רב: חורף 2010 - המדבר מתעורר.בזכות כמויות הגשמים הרבות, מרבדי פריחות רבים ברחבי הדרום. לצד הכלניות בחבל הבשור, מגוון פרחים בכל הצבעים בארץ המכתשים ובחבל הערבה. צבעי החום והצהוב משתנים ונצבעים במרבדים ירוקים גדולים המנוקדים באדום, סגול, לבן, ורוד וזהוב. המדבר מעולם לא נראה אביבי יותר.

קרא עוד...