שר החקלאות ופיתוח הכפר, שלום שמחון, נענה לבקשת ראש עיריית טבריה, זוהר עובד. בביקורו היום בטבריה מסר כי בתוך 90 ימים יפונה מבנה הסראייה ההיסטורי, לטובת הסבתו למרכז מבקרים ברוח מודל החיים העירוני של טבריה- "עבר מצמיח עתיד"

כלים
שר החקלאות ופיתוח הכפר, שלום שמחון, וצוות משרדו הבכיר ערכו ביקור עבודה בטבריה. במסגרת הביקור, שהחל בישיבת עבודה בלשכת ראש העירייה, "זוהר עובד">זוהר עובד , העלה ראש העירייה בפני השר וצוותו בקשה לפינוי מבנה הסראייה ההיסטורי, השוכן ברחוב "דונה גרציה".

"מבנה הסראייה הינו נכס מורשת המיועד לשימור, מדובר במתחם מרשים בעל פוטנציאל אדיר, ששדרוגו אף תוקצב ע"י התכנית הלאומית לשימור אתרי מורשת בעלות של כ-8 מיליון ₪. במסגרת תהליכי הפיתוח העירוניים והטמעת מודל החיים "עבר מצמיח עתיד", אנו מבקשים לפנות את המתחם, בו פועלים כיום כארבעה עובדים בלבד ולהסב אותו למרכז מבקרים, בעל ערכים חינוכיים ותיירותיים" אמר ראש העירייה.

בתוך כך, לאחר דיון עם הגורמים המקצועיים, נענה השר לבקשת ראש העירייה והודיע כי עובדי משרד החקלאות הפועלים בבניין יועברו למבנה חלופי בתוך כ- 90 ימים לכל היותר. "בניין הסראייה הוא נכס היסטורי של מדינת ישראל" מסר. בהמשך, התייחס השר לתכנית להקמת "כפר הדייגים", שיספק מענה לצורכי הדייגים ויכלול מעגן דייג תיירותי ושוק דגים, שלצורך קידומה נתחם בשנת 2001 הסכם עקרונות. השר מסר כי בתוך חצי שנה ייחתם הסכם נוסף שיאשר את הסכם העקרונות, ע"י כל הגורמים הנוגעים בדבר, לרבות מנהל מקרקעי ישראל ומשרד ראש הממשלה.

כמו כן, הועלה לדיון נושא הפסקת הדייג בכנרת והשלכותיו על קהילת דייגי טבריה, השר וצוותו עדכנו את ראש העירייה בפגישת עבודה שנערכה עם נציגי הדייגים. את הביקור חתם השר בסיור במבנה הסראייה, שם התרשם מיופיו האדריכלי של המתחם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS