מועצת טבעון יוצאת למאבק נגד התוואי המתוכנן לזרוע המערבית של כביש 6. ראש המועצה דוד אריאלי: "זו תהייה בכייה לדורות, אאבק בכך בכל כוחי"

כלים

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי ומהנדסת המועצה, אורה פיסטינר, נפגשו ביום רביעי שעבר בירושלים, עם חברי הוועדה לתחבורה יבשתית, המשותפת למספר משרדי ממשלה, על מנת להציג את התנגדותה של קרית טבעון לתוואי המתוכנן בתמ"א (תוכנית מתאר ארצית) 3 לזרוע המערבית של כביש 6, האמורה להוליך את התנועה ממחלף תל-קשיש אל הגליל המערבי.

התוואי המתוכנן, אמור לחצות את כביש 75 בסמוך לצומת אלרואי ולהמשיך (חלקו בתוך מנהרה), מתחת לשער-העמקים בסמוך לרכסים ואיבטין, לכיוון צומת סומך.

מועצת קרית טבעון, מתנגדת לתוואי זה עקב קרבתו לבתי תושבים באלרואי ולשכונה החדשה המתוכננת באזור וכן עקב הנזק הרב שיגרם לנחל הקישון.

המועצה הארצית לתכנון ובניה, שדוד אריאלי חבר בה, החליטה לפני כחצי שנה, להטיל על חברת "כביש חוצה ישראל" להכין תסקיר בו תיבחן חלופה נוספת לכביש, לפיה התוואי ייצמד מתל-קשיש ועד צומת סומך, לתוואי הקיים של כביש 70. התסקיר יוגש לוועדה לתחבורה יבשתית, האמורה לייעץ למועצה הארצית לתכנון ובנייה בנושא, טרם קבלת ההחלטה.

דוד אריאלי, הציג לחברי הוועדה את התנגדותה הנחרצת של קרית טבעון לתוואי המתוכנן בתמ"א 3 ואת תמיכתו בחלופה המכונה "פרוזדור כביש 70".

דוד אריאלי: "חלופת תמ"א 3, תהייה בכייה לדורות. זו דוגמה מובהקת לפיתוח דורסני הפוגע בערכי טבע ובאיכות חייהם של תושבים, כאשר ניתן בהחלט להימנע מכך. בכוונתי להיאבק בכך בכל כוחי ובכל הכלים, כולל פנייה לבג"צ".

כזכור, המועצה החליטה להירתם ולתמוך במאבקו של ועד הפעולה שהוקם כנגד הפגיעה הקשה הצפויה מהזרוע המזרחית של כביש 6, המתוכננת לעבור בגשר עילי, בסמוך לגבעות זייד, רחוב השומרים ושיכון אלה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS