ח״כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) קוראת לוועדת הבריאות לכנס ישיבה דחופה על מנת לבחון את הסכמי השכר של הרופאים באופן היסטורי. ״המתמחים הינם עמוד השדרה של מערכת הבריאות והטיפול בחולים. ועדיין, שכרם של המתמחים אינו מספק, וההסכם שנחתם מתעלם מרוב צרכיהם. מערכת בריאות חזקה דורשת תקציבים ותגמול סביר לעושים במלאכה." אומרת קירשנבאום

"רק על ידי מערכת בריאות הוגנת הציבור יצא נשכר. כולנו צריכים לזכור כי מערכת ציבורית טובה תחסוך לציבור הרבה כסף היוצא על רפואה פרטית.

ההתעלמות מצרכי המתמחים יוצרת אצלי את התחושה כי קבוצת הלחץ שהשיגה את מרבית הישגי המאבק, היא קבוצת הרופאים הוותיקים, בעוד שעמוד השדרה נשחק." כותבת קירשנבאום ליו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ח"כ חיים כץ, בבקשה לכינוס הועדה.

"מכתבי ההתפטרות של המתמחים הוגשו לפני חודש, אך עד כה לא טרח אף גורם ממערכת הבריאות להיפגש עימם ולשמוע את דרישותיהם. מכתבי ההתפטרות עתידים להיכנס לתוקף ביום ראשון ולגרום לטלטלה במערכת הבריאות, אך ההתעלמות- בעינה עומדת.

אני בוחנת בימים אלה את ליבת ההסכמים ואני קוראת לוועדת הבריאות של הכנסת להצטרף למלאכה ולבחון לא רק את ההסכם האחרון, אלא גם את הסכמי העבר, על מנת לבדוק האם המתמחים קופחו באופן היסטורי, בטרם אנו סוגרים את ההסכמים לעוד עשור.

בנוסף אני קוראת לסגן שר הבריאות, שר האוצר ומנכ״ל המשרד להיפגש עם המתמחים ולשמוע את דרישותיהם.״ מוסיפה קירשנבאום.