ח"כ סמוטריץ' מברך את שרת המשפטים, איילת שקד, על פרסום תזכיר חוק ממשלתי שיקדם שקיפות במימון עמותות המקבלות מימון זר. התזכיר מבוסס על חוק העמותות שהגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ.

חוק העמותות חוזר. שרת המשפטים תפרסם היום את תזכיר חוק המכונה חוק השקיפות.

ע"פ החוק שהגיש ח"כ סמוטריץ', עמותות המקבלות מימון ממשלות זרות יחויבו בהצגת מקורות המימון וכן להצהיר על כך בכל מפגש עם גורמי ממשל בישראל.

ח"כ סמוטריץ': "מדינות בעולם ובעיקר באירופה מצאו פרצה בדמוקרטיה ומשתמשים בה על מנת להשפיע על מדיניות הפנים והחוץ של מדינת ישראל. יש יחסים קורקטים בין מדינות וישנם כלים דיפלומטיים בהם ראוי לפעול על מנת להשפיע על מדיניות בין בנות ברית.

לא ראוי שממשלות זרות משקיעות עשרות מיליוני דולרים על מנת לכרסם במדיניות ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אני מחזק את שרת המשפטים על חוק השקיפות ואני סמוך ובטוח כי חוק זה הוא נכון וראוי. אל לנו להקל ראש בעמותות שכל מטרתן היא הנחלת מדיניות פוסט ציונית במדינת ישראל והבאשת ריחה של מדינת ישראל בעולם."

סמוטריץ' הוסיף "כאשר גורמי ממשל ו/או הציבור נפגשים בעשייה של עמותות חוץ פרלמנטריות ראוי ונכון שנדע מי הממנים ואילו מדינות עומדות מאחורי המסרים והאינטרסים שמיוצגים. נציגי העמותות יחוייבו להזדהות ולהצהיר על המימון בדיוק כפי שנהוג בקרב לוביסטים המקדמים אינטרסים של לקוחותיהם".