יו"ר הועדה לביקורת המדינה של הכנסת – חה"כ יואל חסון, ביקר היום (ה') באילת והתייחס לסוגיית הרוכלות ולתופעת ההסתננות. בפגישה עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה, התייחס חה"כ חסון לתופעת ההסתננות וציין: "נקדם חוק שיחמיר את הענישה, האכיפה וההרתעה כנגד כל מי שיבריח לארץ שוהה-בלתי-חוקי. חובה למגר את תופעת המסתננים שפוגעת כה קשות בעיר אילת, שהיא פנינה תיירותית ועסקית"

euilatבהתייחס לסוגיית הרוכלות המטרידה את העיר אילת ציין חה"כ חסון, כי שוק הרוכלים החדש במגרש 40 הוא הפתרון לרוכלות. "עם הפעלת השוק תהיה לאילת טיילת הראויה לעיר תיירות מובילה" ציין חסון.

בעקבות פנייה של ראש העירייה למבקר המדינה ולוועדת ביקורת המדינה, פנייה שנעשתה בטרם הכריע בית המשפט ופסק על פינוי הטיילת תוך חצי שנה מיום 14.12.2010, דנה ועדת הביקורת, בחודש דצמבר האחרון בעניין. במסגרת הדיון קבעה הוועדה, כי יש להמשיך לפתח את המתחם החדש (מגרש 40) בשקיפות הראויה ולשמור על רמת תיירותית גבוהה באמות מידה בינלאומיות. עוד קבעה הוועדה, כי שטח הטיילת הוא שטח ציבורי ולא יכולה להתקיים עליו פעילות מסחרית כלשהי.

עוד פנה ראש העירייה לחה"כ חסון, בבקשה לסייע בידי הנהלת העירייה להשיב את הטבת המס שנלקחה בשנת 2003. ראש העירייה ציין את ההכרח בהשבת הטבת המס לטובת משיכת אוכלוסיות חזקות לעיר וכי הנהלת העיר פועלת במשנה מרץ להשיבה מתוקף דין רציפות, לאחר שזו אושרה בועדת הכספים ובקריאה ראשונה ברוב סוחף של 77 חברי כנסת. חה"כ חסון הבטיח את תמיכתו, כמו תמיכה מרבית של סיעתו (קדימה).

לאחר הדיון, סיירו חה"כ חסון וראש העירייה במגרש 40, בו יפעל עם פינוי הטיילת, שוק הרוכלים.