ארגון ההצלה הלאומי 'מגן דוד אדום' מתכוון להסיר את סמלו מכל האמבולנסים היישוביים והמועצתיים המופעלים ביהודה ושומרון, ולהחליפו בסמל אחר שאינו נושא את שם הארגון. זאת במסגרת התחייבות של מד"א בפני 'הצלב האדום הבינלאומי' לפיה לא יפעיל הארגון את שירותיו באזור "הגדה המערבית"

בימים האחרונים החלו מועצות ויישובים ביהודה ושומרון לקבל פניות ממד"א המבקשות להביא אמבולנסים לסימון מחדש. באחד המקרים, אמבולנס מקרית ארבע שנמסר לתיקון תקלה, שב עם הסימון החדש, שכאמור, אינו כולל את הסמל המוכר והידוע של הארגון אלא סמל אחר, וללא כל סממן המזהה את הרכב עם שירותי ההצלה הגדולים במדינה.

ביהודה ושומרון מופעלים כ-60 אמבולנסים ע"י מתנדבים בשיתוף היישובים והמועצות, והם המיועדים לסימון מחדש.

בעקבות הדיווחים, קיים היום יו"ר מועצת יש"ע דני דיין בירור טלפוני עם מנכ"ל מד"א, אלי בין, שטען כי הסימון החדש איננו מיוחד ליישובי יש"ע אלא רק מתחיל בהם. אך לטענתו של דיין, דבריו של בין, שהדבר נעשה "על דעת משרד החוץ" הבהירו היטב שהסיבות הן פוליטיות ומדיניות, שמשמעותן כניעה לדרישות ארגון הצלב האדום.

המועצת יש"ע טוענים כי "ככל הנראה, בניסיון לטשטש את האופי הפוליטי של המהלך, מתכוון מד"א להסיר את סמלו גם מכמה אמבולנסים ביישובים ערביים בתוך הקו הירוק, שממילא אינם מעוניינים בסמל המגן דוד."

מועצת יש"ע פנתה הערב (ב') במכתב לכל הרשויות המקומיות והאזוריות ביהודה ושומרון, בו היא מתריעה על כוונתה של מד"א ואף על השימוש שנעשה בדרכי ערמה, וביקשה מהן לא לשתף פעולה בשום צורה עם המהלך הפוליטי הבוטה.

כמו כן, מתכוונים במועצת יש"ע לפנות לאלתר לסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בבקשה שיורה למד"א להפסיק לאלתר את מבצע הסימון.

יו״ר מועצת יש״ע, דני דיין, דורש מראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר הבריאות, להורות למגן דוד אדום לבטל לאלתר את ההסכם שהארגון חתם עם הסהר האדום הפלסטיני ובו התייחסות למזרח ירושלים וליהודה ושומרון כאל ״שטחים פלסטינים שנכבשו ע״י ישראל ב-1967״.

ההסכם השערורייתי, שנחתם בז׳נווה בשנת 2005, מעניק ריבונות מלאה ובלעדית לסהר האדום הפלסטיני ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים ואוסר על פעילות מד״א באזורים אלה. "הורדת סמל הארגון מן האמבולנסים ביו״ש היא רק 'קצה הקרחון', מסביר דיין. לדבריו, "הפלסטינים לא צריכים ללכת לאו״ם. מד״א כבר העניק להם מדינה בגבולות 67 ובירתה ירושלים. זהו הסכם בעל משמעויות מדיניות מרחיקות לכת ודינו להתבטל לאלתר".