דוד ורדי, 72 מסביון וגלעד לחמי, 50 מהמושבה כנרת, חשודים בהברחת יהלומים בשווי של כחצי מליון ₪, החשודים כ"יהלומי דמים". בית משפט השלום ברמלה,כב' השופטת פרנקל (שיפמן) ליאורה, שחרר אותם היום תחת מגבלות

במהלך פעילות של בודקי אולם הנוסעים במכס נתב"ג, רשות המסים בישראל, נלקח גלעד הלחמי לבדיקה לאחר שנכנס למסלול הירוק. במהלך הבדיקה נתפסו בכיס מכנסיו יהלומים גולמיים אשר הובאו על ידו מזימבבווה. החשוד נחקר על ידי חוקרי יחידת הסמים של מכס נתב"ג ומסר כי הוא אינו חבר בורסת היהלומים ואינו עוסק בתחום היהלומים כלל, אלא משמש כיועץ מים בזימבבווה וכי הבריח את היהלומים ללא תיעוד (תעודת קימברלי) המחויב על פי החוק, עבור החשוד דוד ורדי.

עוד אמר כי לא נאמר לו ע"י ורדי כיצד עליו לנהוג עם מעברו במכס וכי התבקש על ידו למסור את היהלומים לנציגו, אשר יחכה לו באולם מקבלי הפנים בנתב"ג, עם נחיתתו בישראל, כפי שאכן קרה בפועל.

דוד ורדי אותר והובא לחקירה. מחקירתו עולה כי הוא אכן ביקש מגלעד הלחמי להביא עבורו יהלומים גולמיים מזימבבווה בעקבות קשר עסקי שנוצר בינו לבין יהלומן ממוצא לבנוני בזימבבווה בעת שהיה שם בביקור עסקים. החשוד ציין בחקירתו כי שווי היהלומים הגולמיים הוא כ- 500,000 ₪ וכי אין בידו "תעודת קימברלי" המעידה כי היהלומים שנתפסו אינם "יהלומי דמים".

חשוב לציין כי הברחת יהלומים בדרך זו, ללא תיעוד וללא העברתם למשרדי המפקח על היהלומים בבורסה ליהלומים, מעלה חשד לסחר ב"שוק השחור" של יהלומים המוגדרים כיהלומי דמים. ישראל חתומה על הסכם מניעת סחר ביהלומי דמים בישראל ולפיכך לתעודת קימברלי חשיבות רבה בנוגע ליבוא יהלומי גלם מכל העולם ובעיקר מארצות אפריקה.