כלים

לפידי קונוס עשויים קרטון עם חומר מעכב בערה, פטנט ישראלי, וחנוכיות עם נורות לד הם בין הלהיטים של חנוכה השנה. מכירת החנוכיות קיבלה תפנית ובמקום חנוכיות מסורתיות שהיו מיוצרות שנים רבות, מחפשים השנה עיצובים מודרניים יותר, מנוגדים לעיצובים שמזכירים את בית אבא ובקרב הקהילות החילוניות בארץ, מחפשים כיום משהו שיהיה תחליף לנרות חג המולד . זאת, מול תופעה שגוברת והולכת בארץ של קבוצות אוכלוסיה מעורבת או לא יהודיות, רבים מהם מקרב עולי רוסיה אשר נוהגים לחגוג את חג המולד ואת הסילבסטר

בעלי עסקים רבים מתרעמים על התופעה של חנויות המתמחות במכירת קישוטי חג המולד ואורות לקישוט עצי האשוח ומחפשים את הדבר הנגדי שהוא כמובן החנוכיה, אומר אבי-מרום, יו"ר מפעלי מרום אפ.ג'י.פי מכפר סבא.

אבי מרום ציין, כי מהקהילות היהודיות ברחבי העולם בכלל ומארצות הברית בפרט יש גידול של 30 אחוז בהזמנות בעיקר של חנוכיות מתוצרת הארץ. בין המוצרים החדשים המבוקשים השנה, עלייה של כ- 50 אחוזים במכירות, וזאת גם בשל הפטנט הייחודי, לפידי קונוס, 50 ס"מ גובה, עשויים קרטון עם חומר מעכב בערה שבתוכו מורכב מתקן מתכת דמוי קופסת שימורים קטנה שבתוכה דונג עם פתיל.  פטנט ייחודי של עיצוב הלפיד, מאפשר שימוש בשטח הדפסה גדול יחסית כדי העביר מסרים פרסומיים.  ללפיד זמן בעירה ארוך וניתנת גם אפשרות למתג את זרוע הלפיד.

זו הפעם הראשונה שישנה הזמנה של לפידים לייצוא גם מארצות הברית וגם מגרמניה, והזמנה מיוחדת, על כל הסימליות בכך, גם לתושבים יהודיים ביוון, מסר מרום. מחיר לפיד קונוס לצרכן כ- 24 ₪ ליחידה, 9.90 ₪ + מע"מ לרכישה כמותית.  יתרון נוסף ללפידים: בטיחותיים מכל הלפידים האחרים, ותוצרת כחול לבן.

לדברי מרום, חלה גם עלייה של 15% בהזמנת סביבונים. הזמנה גדולה של סביבונים התקבלה מהקהילה בקוסטה ריקה.  מרום במו"מ מתקדם גם עם לקוח מיון על אספקת 250 חנוכיות צבעוניות ומיוחדות מפימו. מרום מסר, כי בין להיטי השנה מצויה  חנוכייה עם נורות לד, עלייה של 30 אחוזים במכירות לעומת השנה החולפת והזמנה גדולה לקהילה היהודית בארצות הברית. מחירי החנוכיות נעים בין כ- 50 ש"ח לכ-700 ש"ח. חנוכיות אומנותיות בעיצוב מיוחד נמכרות לצרכן בכ-1,000 ₪.

עוד אמר מרום, כי השנה חל גידול משמעותי במכירות של סביבונים מסוגים שונים לרגל החנוכה. ישנה חזרה לסביבוני עץ נוסטלגיים וכמובן סביבונים מחומרים פלסטיים צבעוניים, סביבונים מופעלים על קפיץ, "פורפרות" וכן סביבונים המצוידים בנורות לד זעירות המנצנצות כאשר מפעילים אותם. השנה חלה גם עליה מקבילה של הזמנות סביבונים בהיקף גדול יותר לקהילות בחו"ל וגם עבור מוסדות יהודיים ופרטיים, המשלבים אותם בחבילות שי מגוונות. גם השנה לא נפקד מקומם של סביבוני השוקולד המחולקים במקומות העבודה השונים. הזמנה מקורית במיוחד הגיעה מחברת הייטק אשר הזמינה סביבוני פלסטיק חלולים אשר בתוכם עוגיות מזל עם מסרים הקשורים בחג כגון : כמו תמיד אנחנו ננצח, מכבים היינו ומכבים נשאר  וכו'.

תשלובת מרום אפ.ג'י.פי פעילה בישראל ובעולם מזה כ- 28 שנה ונחשבת מהגדולות ומהמובילות בתחומי עיסוקיה במזרח התיכון בכלל ובישראל בפרט.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS