תיקון ליל שבועות בחיפה: לילה של מפגש, חוויה ולימוד, הרצאות, שיחות, מוסיקה, הצגות וסרטים, כולל מתחם מיוחד לציבור שומר הלכה ללא הגברה. יום שלישי [ערב שבועות] 18.5.2010 משעה 21:30 ועד הזריחה במתחם האודיטוריום שבמרכז הכרמל

כלים
עיריית חיפה בשיתוף עם שותפות חיפה בוסטון, הילל חיפה ומרכז חינוך ליאו-בק ממשיכים במסורת "תיקון ליל שבועות" המתבססת על המנהג הקבלי של לימוד תורה כל הלילה. התוכנית מרחיבה את תבנית הלימודים האורתודוכסית לתכנים מגוונים הכוללים: ספרות, חברה, פילוסופיה, אמנות, מדע ומסורת יהודית במטרה לאפשר למגוון הקהלים לחוות את חווית החג.

אירועי "תיקון שבועות" יתקיימו ביום שלישי ערב שבועות, החל מהשעה 21:30 ובמהלך כל הלילה. האירועים יתקיימו בחמישה מוקדים: ברחבת האודיטוריום, בבית הכט, באולם רפפורט, בסינמטק ובבית הילל חיפה.

האירוע יפתח בקריאת מגילת רות ע"י שחקני תיאטרון הסטודיו וימשך בברכות, הרמת כוסית ופאנל [בשעה 22:15] שיתקיים תחת הכותרת "ואהבת את הגר" בהשתתפות: ראש העיר יונה יהב, דב חנין, נבילה אספניולי, ענת הופמן ובהנחיית בילי מוסקונה לרמן.

בין ההרצאות, השיחות, הסרטים והסדנאות שיתקיימו במקום תתקיים גם הרצאתה של הסופרת יוכי ברנדס, בנושא מגילת רות המואבייה – סוד ההצלחה של סינדרלה וכן מופע מוזיקאלי של הזמרים מאור כהן ופיטר רות. בבית הכט יערך לאורך כל שעות הערב והלילה מסלול מיוחד לשומרי הלכה - "תיקון ליל שבועות" מסורתי ללא הגברה.

הלילה ינעל בטקס חגיגי "שמים פתוחים" בהנחיית הרב אופק מאיר. האירועים פתוחים לקהל הרחב.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS