משוחררי צה"ל, סטודנטים וצעירים למען דיור הוגן פנו במכתב לבנו החייל של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בבקשה שידרוש מאביו לעצור את תוכנית הנדל"ן החדשה, שהיא להגדרתם "מסלול עוקף דמוקרטיה שתהיינה לו תוצאות קשות על אזרחי ישראל, שאין לה יכולת לפתור באמת את בעיית מחירי הדיור"

כלים

במכתב נכתב: "אנו, משוחררי צה"ל צעירים הפועלים למען דיור הוגן וסביבה בריאה, פונים אליך כדי שתדרוש מאביך בנימין נתניהו שלא לגרום לאסון טבע נוסף כמו בכרמל ולהרוס את הטבע והדיור בישראל עם תכנית הנדל"ן החדשה שלו.

השבוע  הכריז אביך על כוונתו לקדם מסלול עוקף דמוקרטיה ולאשר במהירות עשרות אלפי יחידות דיור מבלי להתחשב בתוצאות הקשות שיהיו עלינו ועליך כאנשים צעירים שמתחילים את חייהם במדינה. תוכנית זו של אביך תדרוס שטחים ירוקים וחופים ולא תפתור את בעיות מחירי הדיור בישראל...

יאיר, אמור לאביך שיש פתרונות אחרים וטובים יותר לבעיית מחירי הדיור! אמור לאביך שכבר היום במינהל מקרקעי ישראל יש למעלה מ 160,000 יחידות דיור מאושרות שמחכות לבנייה.

אמור לאביך שכדי להוריד את מחירי הדיור צריך להשקיע בתחבורה ציבורית מהירה ונגישה בכל הארץ, ובתעסוקה נאותה בכל יישוב. אמור לאביך שכבר בשנות ה90 ראינו שלא ירדו מחירי הדיור ע"י האצת הבנייה.

וחשוב מכל, אמור לאביך שגם אתה רוצה שיישאר משהו מהמדינה הזו – מהטבע, מהחופים, ומהקרקע שישאיר לנכדים שלו, הילדים שלך..."