לבקשת בעלי המפעלים ולאור הביקוש הגובר למוצרים מיהודה ושומרון: תנועת הימין 'ישראל שלי' מצטרפת למרצ - תסמן בחנויות מוצרים המיוצרים בהתנחלויות

פעילי תנועת 'ישראל שלי', המונה כיום למעלה מ-57 אלף חברים, ידביקו על מוצרים שמקורם ביו"ש מדבקת סימון עם הכיתוב "מיוצר בהתנחלויות" וברקע – דגל ישראל.

מוקדם יותר היום (ה') דווח כי פעילי תנועת מרצ פקדו את החנויות בתל אביב והדביקו על מוצרים שמקורם בהתנחלויות מדבקה המסמנת אותם. בעלי המפעלים המייצרים מוצרים אלה אמרו לנציגי 'ישראל שלי' כי לאור הפעילויות האחרונות גבר הביקוש ופעילות הסימון רק תסייע לקהל הצרכנים הישראלי למצוא ביתר קלות את מבוקשו.

כך למשל יאיר הירש, מנכ"ל "ארץ זית שמן מובחר בע"מ - משק אחיה", שאומר: "כמות האנשים שפונה אלינו בימים האחרונים שאומרים 'אני רוצה לתמוך, רק תגידו איך' – מדהימה ומרגשת. עם ישראל מתגלה בשיא גדולתו. לאור הביקוש הגודל, הבלטה של המוצרים שלי רק יכולה לשמח".

{ads3}

יו"ר 'ישראל שלי', איילת שקד, אומרת כי "בעוד פעילי מרצ ביקשו לפגוע באופן לא לגיטימי בציבור שלם באמצעות סימון שלהם כמוקצים ומוחרמים, פעולתם למרבה האירוניה רק מעודדת יותר ישראלים לחזק את מוצרים אלה, שכן ברור לכולם שמוצר המסומן כתוצרת יהודה ושומרון הוא נטו כחול לבן. לאור זאת, פעילי 'ישראל שלי' מבקשים לחזק את תוצרת הארץ ולסמן אותה בדגלי ישראל, לתפארת המדינה וההתיישבות".

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, בתגובה לדיווח על סימון מוצרים מההתנחלויות: "רק אנשים תלושים מכל מודעות היסטורית מסוגלים לעבור בין חנויות ולסמן מוצרים שיוצרו ע"י יהודים. השלב הבא בעלילות אנשי מרצ יהיה, כנראה, שריפת ספרים שהודפסו ביו"ש או אולי סימון מתנחלים על גופם כדי שלא יעסיקו אותם. כלכלית, הייתי צריך להודות להם על מבצע הסימון - אלה שדווקא יקנו את המוצרים הללו, רבים פי עשרה מן המחרימים. אך הרגשת הגועל והמיאוס שאני חש מן הסימון ומן המסמנים גוברת על כך".