"בפסח הזה יעדי אירופה הקלאסית ואיים באגן הים התיכון תופסים את מקומה של טורקיה" כך מסביר אייל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות אלדין טרוול. בנוסף מדגיש שטרק כי "כבר כעת ניתן לחוש בעלייה בביקושים של משפחות רבות גם ליעדים רחוקים יותר כגון ארצות הברית ותאילנד"

כלים

הופעתו המאוחרת יחסית של חג הפסח, החל מאמצע אפריל, מביאה להזמנות רבות של משפחות ויחידים לחופשות המלוות במזג אוויר נוח ונעים בתקופה זו.

לדברי איל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות אלדין טרוול המתמחה בהזמנת בתי מלון, סיורים ואטרקציות ברחבי העולם: "חג הפסח חל השנה מאוחר יחסית ומזג האוויר הנעים מביא ישראלים רבים לבחור כתחליף לטורקיה יעדים של אירופה הקלאסית ויעדי איים בים התיכון. באירופה הקלאסית קיימים ביקושים בעיקר ללונדון ופריז ולערים נוספות כגון: ברצלונה, רומא, ברלין, פראג ועוד. ביעדי איים באגן הים התיכון קיימים ביקושים לאיי יוון, מלטה ועוד".

בנוסף מסביר שטרק: "מגמת התיירות בחופשת הפסח מאופיינת גם ביעדים רחוקים. בזכות החופשה הארוכה. ההזמנות הן לכשבוע לפני תחילת החג עת התלמידים יוצאים לחופשה וזאת על מנת להרוויח חופשה ארוכה ככל האפשר. בין היעדים הרחוקים, אנו מקבלים הזמנות לתאילנד. רבים מהמזמינים הן משפחות ישראליות המטיילות בסגנון הנוסע העצמאי. יעד בולט נוסף היא ארה"ב. ההזמנות הן לטיולים מחוף אל חוף. הן החוף המערבי והן המזרחי בולטים מבחינת הזמנת בתי מלון וסיורים. מתוכם בולטות לאס וגאס וניו יורק בחוף המזרחי. לאס וגאס מהווה יעד אטרקטיבי לאור הוזלת עלויות השהייה בבתי המלון בגין ניסיונות התאוששות מהמשבר הכלכלי".

עוד מסביר שטרק: "אנו מבחינים בתופעה של הזמנות של חובבי כדורגל לחופשה בברצלונה בתקופת הפסח. הם משלבים הן צפייה באחד המשחקים של קבוצת ברצלונה הטובה בעולם וביקור בפנתיאון הקבוצה והן מחופשה משפחתית בעיר התיירותית. תופעה קצת שונה היא הזמנת טיולי מסלולים של ישראלים בסגנון הנוסע העצמאי אשר מארגנים מסלולים ברחבי איטליה (בעיקר באזור צפון איטליה, אזור האגמים וונציה) ומסלולי טיול ברחבי ספרד ולאורכם מזמינים בתי מלון מראש".

דוגמאות למחירים האטרקטיביים לתקופת הפסח בברצלונה וניו יורק:

בתי מלון:

מלון Rialto בברצלונה. מלון Vממוקם בלב ברצלונה והרובע הגותי. הוא נמצא ליד בניין העירייה ובקרבת ארמון הגנרליטט, הקתדרלה, מוזיאון פיקאסו, הרמבלס, תחנות הרכבת התחתית ליסו וחאומה איי. והנמל הראש. החל מ–490 ₪ לחדר לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר באמצע שבוע.

מלון Avenida Palace בברצלונה. מלון יוקרתי ממוקם בלב אזור העסקים והמסחר בברצלונה, קרוב למרכזי כנסים ותערוכות ולרובע ההיסטורי של העיר. אורחי המלון ימצאו בקרבת מקום גם את ברצלונה ההיסטורית וגם את העיר המודרנית של גאודי על כל אנדרטאותיה, המבנים המיוחדים ואזור הרמבלס ההומה. החל מ – 645 ₪ לחדר לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר

מלון Pennsylvania בניו יורק. המלון ממוקם במרכז מנהטן, והוא מציע לאורחים גישה נוחה לכל האטרקציות ואזורי הקניות המרכזיים של העיר. הוא ממוקם במרחק גוש בניינים אחד בלבד ממדיסון סקוור גרדן וחנות הכולבו 'מייסיס' שבכיכר הרלד. החל מ- 700 ₪ לחדר לזוג ללילה.

סיורים:

סיור בפואבלה אספניול דה מונטז'וויק. ברצלונה, ספרד. אל פואבלה אספניול דה מונטז'וויק נבנה ב-1929 כביתן האמנות בתערוכה הבינלאומית של ברצלונה. מאז בנייתו נחשב הפובלה אספניול כמתחם ייחודי ושונה בעיר. המתחם העירוני משתרע על שטח של 49,000 מטרים רבועים, כפר אמיתי עם רחובות, כיכרות והנוף הטבעי של גבעת מונטז'וויק. מסיבה זו נבנו 117 הבניינים, הרחובות והכיכרות בקנה מידה מוקטן המאפשר למבקרים לקבל מושג לגבי כפר ספרדי הכולל בתוכו את כל המאפיינים המרכזיים של עיירות וכפרים מכל רחבי חצי האי. המחיר: 48 ₪ לאדם.

כרטיס חופשי (סיטי פס) לניו יורק. בקרו ב-6 מאתרי התיירות המפורסמים בעיר ניו יורק במחיר נמוך אחד! כרטיס החופשי כולל כרטיסים למרפסת התצפית של בניין האמפייר סטייט, מוזיאון המדע והטבע האמריקאי, מוזיאון האמנות המודרנית ('מומה'), מוזיאון האמנות 'מטרופוליטן', מוזיאון גוגנהיים או מרפסת התצפית 'טופ אוף דה רוק', ושיט לצפייה באתרים של חברת 'סירקל ליין', או ביקור בפסל החירות והאי אליס. בנוסף, הכרטיס החופשי כולל שוברי הנחה לחנויות ואטרקציות! כך תראו יותר ותחסכו מעצמכם את רוב התורים לכרטיסים! הכרטיס החופשי תקף למשך 9 ימים החל מתאריך השימוש הראשון. המחיר: 305 ₪ לאדם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS