הוועדה לבחינת עלויות הנופש בישראל התכנסה היום לראשונה. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב: "מוצר התיירות של ישראל הוא מהאטרקטיביים ביותר באזור ומהייחודים בעולם ואין סיבה שמדינת ישראל לא תזכה לראות הרבה יותר תיירים והרבה יותר ישראלים בוחרים בחופשה בישראל"

כזכור, החליט שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, לפני כחודש ימים על הקמת הוועדה. "מוצר התיירות של ישראל הוא מהאטרקטיביים ביותר באזור ומהייחודים בעולם ואין סיבה שמדינת ישראל לא תזכה לראות הרבה יותר תיירים והרבה יותר ישראלים בוחרים בחופשה בישראל. יש צורך בבחינה חדשה של כל ענפי התיירות, על מרכיביהם, הרכבתם מחדש, ויצירת חבילה חדשה, זולה יותר, איכותית יותר, ואטרקטיבית יותר, לישראלים ולתיירים".

השר הוסיף כי חשיבותה של הוועדה הינה במציאת דרכים להפוך את התיירות בישראל לזמינה ונגישה יותר לכולם ובכך נחזק ונעודד צריכה של תעשייה ישראלית כחול-לבן".

מנכ"ל משרד התיירות, נועז בר ניר, יו"ר הוועדה: "מצאנו כי ישראלים רבים בוחרים לצאת לחופשה מחוץ לישראל לטובת אתרים אחרים בעולם, ועל אף מאמצעי השיווק האינטנסיביים של משרד התיירות בעולם, תיירים פוטנציאליים רבים בוחרים באתרים מתחרים על פני ישראל".

מסקרי משרד התיירות עולה כי למרכיב עלות הנופש משקל רב בבחירת אתר החופשה ועל כן, בשל חשיבותה של תעשיית התיירות למשק הישראלי, בהכנסות ובתעסוקה, ולתדמיתה החיובית של ישראל בעולם, אנחנו מחפשים היום את הדרכים להוזיל את החופשה בישראל, לשפר ולגוון אותה ולהציע הן לישראלים והן לתיירים, מוצר טוב יותר.

הוועדה תבחן את הגורמים והסיבות לעלות מחירי הנופש בישראל, בהן החסמים להקמת בתי מלון ודרכי הסרתם, השפעת הרגולציה במשרדי הממשלה על ההוצאות בענף המלונאות, השפעת התחרותיות והריכוזיות והשפעתן על התעריפים, היבטים צרכניים, דרכים להעשרת מוצר התיירות של ישראל ועוד.

השר הנחה את יו"ר הוועדה וחבריה להגיש לו את מסקנותיהם תוך שלושה חודשים, על מנת שאלו יוכנסו לתוכנית העבודה של משרד התיירות לשנת 2012, ובמידת הצורך יטופלו במסגרת עבודה הכנסת והממשלה.

חברי הוועדה: פרופסור אביעד ישראלי, ראש המחלקה לניהול תיירות ומלונאות מאוניברסיטת בן גוריון; עו"ד יהודה טלמון, נשיא לה"ב, מר אלי גונן – לשעבר מנכ"ל משרד התיירות, עו"ד תמר פינקוס, הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן, עו"ד שרית דנה, משנה ליועמ"ש לענינים אזרחיים, עו"ד שלמה יצחקי, הממונה על יחסי עבודה במשרד התמ"ת, ד"ר שוקי עמרני, משנה למנכ"ל משרד הפנים, עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הלאומי לצרכנות, מר אלי ורון, עו"ד ירון לוינסון מנכ"ל רשות ההסתדרות לצרכנות; יובל רז, רכז משרדים כלכליים במשרד החשב הכללי, שלומי דגן, תנ"צ חיים כהן, המשרד לביטחון פנים, גיא בר צור מהרשות להגבלים עסקיים, זאב פיש נציג משרד הבריאות, הרב יניב כהן, נציג הרבנות הראשית, ד"ר רן שהרבני נציג בנק ישראל ונציגי משרד התיירות.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS