נציגי התנועות והארגונים הלוקחים חלק בארגון העצרת המרכזית לזכר יצחק רבין ז"ל, שתיערך במוצ"ש ה- 3 בנובמבר בכיכר רבין, נפגשו לישיבת תיאום ראשונה במשרד התנועה הקיבוצית בת"א. המארגנים: "התחלנו השנה מוקדם את תהליך ארגון העצרת בשל הדרישה מהשטח, צופים שיא במספר המשתתפים בעצרת במאה העשרים ואחת"

כלים

נציגי התנועה הקיבוצית (המחלקות הפוליטיות של התנועה ואגף המשימות), התאחדות הסטודנטים הארצית, תנועת השומר הצעיר, החברה למתנ"סים, הקיבוץ הדתי, האיחוד החקלאי, תנועת המחנה המשותף, מכינת רבין, תנועת אחרי, תנועת "רעות", עמותת הרביעי בנובמבר ותנועות נוספות, התכנסו השבוע בבית התנועה הקיבוצית בת"א לפגישת תיאום ראשונה לקראת העצרת המרכזית לזכר ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

העצרת המרכזית, לה חברו תנועות וארגונים רבים כבכל שנה, תיערך גם השנה במוצ"ש האחרון שלפני ה- 4 בנובמבר, השנה, ב- 3 בנובמבר.

אל נציגי התנועות והארגונים המארגנים הצטרפו השנה גם פעילים רבים מפעילי המחאה החברתית. הארגונים והפעילים הסכימו כי תכני העצרת, כבכל שנה, יעסקו במלוא העקרונות והערכים שהרכיבו את מורשתו של רבין – ערכי השאיפה לשלום, השוויון והצדק החברתי, והשאיפה לחברה דמוקרטית, נקייה מאלימות, גזענות והסתה.

העצרת, תיערך גם השנה במתכונת מאחדת ועממית, כיאה לעצרת זיכרון, ללא נאומים של פוליטיקאים. את העצרת ינחה האמן שייקה לוי וייקחו בה חלק נואמים ואמנים מהשורה הראשונה.

"יש בהחלט תחושה שהשנה משהו שונה" אומר חמי סל, מארגן העצרת, "אנחנו מתחילים בד"כ לארגן את העצרת כשלושה שבועות לפני התאריך, אך השנה יש תחושה של תסיסה, של געגוע לסוג המנהיגות שייצגה דמותו של רבין, ואם לשפוט לפי קצב הטלפונים והפניות של מתנדבים שרוצים לסייע כבר מעכשיו, השנה זו תהיה עצרת הזיכרון הגדולה ביותר שהייתה במאה העשרים ואחת.