עו"ד תמר פינקוס, יו"ר הרשות לסחר הוגן והגנת הצרכן בתמ"ת בדיון ועדת הכלכלה והחינוך בכנסת על הגבלת הוצאות קטינים: "איננו יכולים ואין לנו מנדט להגיד למישהו ולא משנה אם הוא קשיש, נער, ילד, אישה או איש מה גובה הסכום שהוא רשאי להוציא"

הבוקר (שלישי) התקיימה בכנסת ישיבה מיוחדת ומשותפת לועדת הכלכלה והחינוך של הכנסת, לציון יום הצרכן הבינלאומי. במהלך הדיון, ביקש יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), להבין האם בכוחו של משרד התמ"ת לאסור בחקיקה או להגביל את זכותו של הקטין להוצאות כספיות מעבר לסכום מסוים.

בתגובה לשאלתו, הגיבה הממונה על סחר הוגן והגנת הצרכן במשרד התמ"ת, עו"ד תמר פינקוס: "איננו יכולים ואין לנו מנדט להגיד למישהו ולא משנה אם הוא קשיש, נער, ילד, אישה או איש מה גובה הסכום שהוא רשאי להוציא. יחד עם זאת, משרד התמ"ת בשיתוף מטה כחול לבן והרשות לסחר הוגן והגנת הצרכן, פתחה בתכנית לימוד לצרכנות נבונה. השנה התכנית הקיפה 30 אלף תלמידים ו 700 שעות לימוד במסגרת סדנאות בחטיבות הביניים והחטיבות העליונות והתכנית הזו תורחב.

אנו מקווים להרחיבה עד 100 אלף תלמידים בשנה הקרובה. במסגרת הצרכנות הנבונה, מתמקדים לא רק בצרכן אלא גם בעוסק, כדי לפקח ולשים דגש על סחר הוגן. מאותו מאגר של צעירים, צומחים צרכנים, ספקים ובעלי עסקים וראוי לחנך את דור העתיד כבר מהשלב הזה. "