גם חינוך יכול להיות ענף ייצוא מצליח. חברת "הלן דורון" הישראלית נבחרה כמותג הזכיינות השני בחוזקו בגרמניה בתחרות שערך המגזין הגרמני היוקרתי Starting Up. למעלה מ-20,000 ילדים ותינוקות בגרמניה, מגילאי 3 חודשים ועד 12 שנה, לומדים אנגלית בשיטת "הלן דורון" הישראלית, שפותחה ע"י הבלשנית הישראלית הלן דורון, המתגוררת בהררית. השבוע הגיעו תלמידים אלו להישגים חסרי תקדים בזכות השיטה הישראלית, כאשר הפתיעו את שופטי האוניברסיטה האנגלית היוקרתית קיימברידג', בבחינת הערכה בינלאומית ללימוד אנגלית. מאות תלמידי שיטת הלן דורון הישראלית בגרמניה, בגילאי 9-12, עברו את המבחנים המיועדים בדרך כלל לתלמידי תיכון, ועברו בממוצע ציונים חסר תקדים - 4.95 מתוך 5 בבחינה האורלית ו 4.25 מתוך 5 בשאר חלקי הבחינה.

יותר מחצי מיליון תינוקות, ילדים ובני נוער, ב- 26 מדינות ברחבי העולם, מישראל, דרך סין ועד אנגליה עצמה, כבר למדו אנגלית בשיטת הלן דורון הישראלית ללימוד אנגלית. השיטה הייחודית מלמדת אנגלית כשפה שנייה, באותו אופן בה נלמדת שפת אם - באמצעות שירים, מוסיקה, תנועה, משחקים, ועוד.

כל אלו ועוד הביאו לכך כי בתחרות שנערכה בגיליון האחרון של מגזין היוקרה הגרמני "Starting Up" לזכיינויות הגדלות במהירות הגדולה ביותר בגרמניה זכה דווקא המותג החינוכי הישראלי הלן דורון, במקום השני לאחר רשת אולמי ההתעמלות לנשים "Miss Sporty". כיום נמצאת הלן דורון בשלבי שיווק למספר מדינות של זכיינות שיטת לימוד חדשה במתמטיקה לגילאי 4-18, ובמקביל היא שוקדת על השקה בארץ ובחו"ל של תוכניות לימוד אנגלית חדשות לבתי ספר וגני ילדים.

הלן דורון, מפתחת השיטה, שהתבשרה השבוע על התוצאות, הגיבה בסיפוק רב "הוכחנו שמישראל אפשר לייצא לא רק היי טק, נשק ופירות הדר, אלא גם ידע חינוכי מתקדם. חלק גדול מההצלחה של השיטה שלנו בארץ ובחו"ל היא ההחלטה להתחיל את הלימוד בגיל מוקדם ככל האפשר, באמצעות חיקוי תהליך הלימוד הטבעי של שפת-אם. לצערי דווקא בארץ משרד החינוך בישראל עדיין אוסר על הוראת אנגלית בגיל הרך, וכך נשארות להורים רק אלטרנטיבות פרטיות כמו זו שאנחנו מציעים".

קורסי האנגלית בשיטת הלן דורון, נלמדים ב 26 מדינות ברחבי העולם, ובארץ פועלים עשרות סניפים הן במגזר היהודי והן במגזר הערבי.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS