חברה

(דרום)
פרופ' חדד ומשה קרוצ'י מסתובבים. קרדיט קנר הפקות

בשבוע שעבר התקיים כנס "מהנדסים חברה" ראשון מסוגו ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. בכנס הציגו סטודנטים של המכללה פרויקטים העוסקים בתחום החברתי.

(צפון)

מזג האוויר הגשום לא הרתיע את מאות עובדי, מורי ובוגרי בית הספר לקציני ים עכו שהגיעו ביום ראשון בשעות אחר הצהריים על מנת להפגין נגד סכנת הסגירה המרחפת על בית הספר.

אנשי ביה"ס מחו על תוכניות העירייה החדשות המאיימות על מקום עבודתם. בהפגנה הוחזקו שלטים "בית הספר לקציני ים מאז ולתמיד","אין בית ספר לקציני ים בלי ים" ונגד תוכניות ראש העיר לניתוק בית הספר ללימודי ים, המצוי במקומו הנוכחי בעיר עכו כבר 60 שנה, מהים.מנהל בית הספר, אלי רגב, קרא לראש העיר לחזור בו מתוכניותיו לנתק את ביה"ס מהים ולהנגיש את הים לכולם באמצעות שיתוף פעולה: "בית הספר הוא חלק מתבנית נוף העיר עכו. כבר עשרות שנים שמתקיים שיתוף פעולה פורה והדוק בין בית הספר לתושבי העיר, שהצמיח מנהיגים והיטיב עם שני הצדדים. אנחנו גאים להיות חלק מקהילת העיר עכו ומקווים שראש העיר יחזור בו מכוונותיו לגדוע את עתידו של בית הספר הימי בעיר."ראש ועד העובדים, יהודה סבג, אמר "חייבים להתעורר, העיר עכו אינה יכולה לעצום עין מול סכנת אובדן של 150 מקומות עבודה איכותיים לתושביה."לאחרונה הוציאה עיריית עכו תוכנית מתאר חדשה המפקיעה שטחים מבית הספר לקציני ים בעכו, משנה את יעוד הקרקע של בית הספר לנדל"ן, מסחר ותיירות ומונעת את גישתו לים.

הפגנת עובדי ומורי בית הספר לקציני ים עכו

(צפון)

זוהי אינה הפעם הראשונה בה פותח פארק השעשועים באלגן את שעריו בפני המשפחות המתגוררות ביישובי עוטף עזה ומציע אירוח ללא תשלום והנאה ממתקני השעשועים והאטרקציות, אך הפעם ההיענות הייתה מורגשת במיוחד עם למעלה מ- 10,000 מבקרים אשר הגיעו לפארק הצפוני, ללא קשר למשפחות שפוקדות את המקום באופן תדיר ובחופשות, כאשר השיא הגיע לכ-1,490 מבקרים ביום אחד, היום הראשון בו הוכרזה הפסקת אש. בין המבקרים, גם קבוצה של משפחות עובדי משרד ראש הממשלה המתגוררים בישובי הדרום, שמנתה כ-150 הורים וילדים.

"עם תחילת האיום הביטחוני בדרום, היינו בין הראשונים שפנו לארח תושבים, בנוהל שלצערי כבר מוכר לנו היטב משנים קודמות. במשך כשלושה שבועות, הגיעו אלינו למעלה מ-10,000 איש המתגוררים בדרום, בקבוצות מאורגנות או באופן פרטי, כאשר מידי שבוע עלה מספר המבקרים בלמעלה מ-60%. נראה כי משך הפעילות בדרום, כמו גם הירתמות העסקים השונים ואזרחי המדינה שהציעו את בתיהם, הקלו על אותם תושבים שהתארחו ולנו ברחבי הארץ ויכלו לנתק במעט את הילדים מהאווירה הקשה", מעיד גלעד גרטמן, מנהל באלגן.

פארק השעשועים באלגן

(חיפה והקריות)

כ 2500 חבילות שי לחייל חילק הוועד למען החייל סניף חיפה לחיילים ברחבי העיר.

(חיפה והקריות)

בשבוע שעבר נחנכה דירה חדשה לחיילים בודדים ששופצה במימון  תרומות אותן השיג הוועד למען החייל בחיפה.

בדירה היא עבור חיילים בודדים- ומהווה עבורם בית חם אחרי שעות הפעילות הצבאית.

הדירה שופצה כולה ואובזרה  במכשירי חשמל חדשים.

אודי אדמתי יו"ר סניף חיפה של הוועד למען החייל:" לא קל בימים אלו לגייס תרומות אבל בחנוכת הדירה נגשה אלי חיילת ואמרה: " סוף סוף אני יכולה לחזור לבית ולא להישאר בבסיס גם כשאני יכולה לצאת" וזה שווה הכל.

הוועד למען החייל בחיפה ימשיך לפעול לתת מענה לחיילים הנותנים הכל למען המדינה.

מתנדבינו עובדים בהתנדבות מלאה וכל שקל שמועבר אלינו- מועבר לחיילים.

בתמונה: יו

(הדופק הפוליטי)

ביום שבת האחרון (28/12/13) הגיעה ח"כ תמר זנדברג (מרץ) לסיור בכפר אקרית שבצפון הארץ. חה"כ זנדברג, הוזמנה לסיור ע"י עקורי הכפר, שבאפריל 1949 פונו בתיאום עם כוחות צהל לתקופה של שבועיים ומאז לא הורשו לשוב לביתם, למרות הבטחות שניתנו ע"י ממשלות ישראל השונות והמלצת בג"צ לפעול לתיקון הנושא.

נציגי העקורים הציגו לחה"כ זנדברג את הכנסייה ובית העלמין שעדיין משרתים את חברי הקהילה ופרטו את המכשולים העומדים בפניהם במאבקם ארוך השנים לשוב לאדמתם. בתום הסיור, הבטיחה חה"כ זנדברג לעקורי אקרית  כי היא וחבריה בסיעת מרץ י יעזרו להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי.  בסיום המפגש אמרה: "צריך מדיניות שמקדמת את הנושא. סיעת מרץ תתגייס ותוביל את המאבק ביחד עם הציבור".

נעמי אשקר יו"ר קהילת אקרית: תמיכתה של חה"כ זנדברג מהווה מבחינתנו צעד נוסף במאבק ההיסטורי שבני קהילת אקרית מנהלים במטרה לשוב לביתם. הצהרתה מצטרפת לדבריהם של חברי כנסת נוספים, מכל קצוות הקשת הפוליטית, ביניהם הח"כים עמרם מצנע, משה מזרחי, דב חנין ואחרים שמביעים נכונות ותמיכה במאבק הצודק שאנו מנהלים כבר שנים ארוכות.  כולי תקוה כי ממשלת ישראל תהיה מספיק אמיצה כדי לסיים את העוול ההיסטורי שנמשך 65 שנה.

נעמי ישקאר יו

נוצר ב-03.07.2012 09:07
( מתגייסים למען הקהילה)

לראשונה בישראל פורטל אינטרנט חדש המשמש כשער כניסה לאתרים וכאינדקס לעסקים,יתרום 50% מרווחיו לעמותות אותן יבחרו הגולשים לאמץ

(הרשת)

ליאור אפלבאום מנהל התאחדות התעשיינים סניף צפון

התאחדות התעשיינים בצפון השיקה לאחרונה פורטל דרושים עבור חברות ומפעלי  תעשייה. הפורטל מאפשר למעסיקים החברים בהתאחדות, פרסום רשימת משרות פנויות במפעלים ולמחפשי העבודה, קישור למשלוח מייל או קורות חיים בהתאם למשרה שמתאימה להם. בסניף צפון של התאחדות התעשיינים חברים כיום יותר מ-500 מפעלים וחברות תעשייה  ופרט לפעילות הכוללת סיורים וטיפול במפעלים, ימי עיון, ירידי תעסוקה וכנסים, שמקיים הסניף, הוחלט על השקת הפורטל בכדי לסייע למפעלים בגיוס כוח אדם איכותי למשרות  מגוונות בעיקר בתחומים טכנולוגים

(הדופק הבטחוני)

_______________icc__

האלוף במיל' אורן שחור – נשיא ICC ישראל: "הנושא הפלסטיני קיומי וחשוב עבורנו לא פחות מהאיום האירני. הסוגיה הפלסטינית נדחקה בגלל הסוגיה האירנית אבל הנושא הפלסטיני חשוב לקיומנו לא פחות מהנושא האירני לטווח הארוך"

(זכויות האדם)

לקראת יום העצמאות ה-64 למדינת ישראל שלחו בספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים את ההמנון הלאומי "התקווה" בכתב ברייל לחברי הכנסת