התאחדות הסטודנטים הארצית לרפואה מצטרפת למאבק הרופאים: כ-250 סטודנטים לרפואה מרחבי הארץ יצטרפו מחר (יום ו') למרתון ת"א לריצת מחאה. הסטודנטים ירוצו בחלוקים שעליהם כתוב: "הצילו את הרפואה הציבורית בישראל"

כלים

התאחדות הסטודנטים הארצית לרפואה הודיעה היום כי היא מצטרפת למאבק הרופאים למען שכר הוגן ושיקום מערכת הבריאות הפצועה.

מחר (יום ו', ה-8.4) יצטרפו כ-250 סטודנטים לרפואה מארבעת בתי הספר לרפואה בישראל למרתון תל אביב, לריצת מחאה למען הצלתה של מערכת הרפואה הציבורית בישראל. הסטודנטים ירוצו עם חלוקי רופא שעליהם הכתובת : "הצילו את הרפואה הציבורית בישראל". בנוסף, ישאו הסטודנטים אלונקות עליהן 'מערכת הרפואה הציבורית הפצועה'.

מהתאחדות הסטודנטים לרפואה נמסר כי היוזמה לריצת המחאה של הסטודנטים במסגרת מרתון ת"א נולדה כבר לפני כחודש, ע"י סטודנטים מארבעת בתי הספר לרפואה בארץ. האירוע קיבל רוח גבית בימים האחרונים מהסתדרות הרופאים בישראל ומעמותת מרש"ם- עמותת המתמחים למען שיפור הרפואה, עם פרוץ מאבק הרופאים. גם יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן יצטרף למירוץ.

יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב, גילעד אלון אמר לקראת המרוץ: "אנו, הסטודנטים לרפואה, פוגשים מדי יום את הרופאים, העובדים בבתי החולים ובמרפאות. רופאים אלו, בנוסף לקושי הפיזי והנפשי בעבודתם, לשעות העבודה הרבות, לשכרם הנמוך וליחס המזלזל לעיתים קרובות מציבור מטופליהם, טורחים שעות וימים ללמדנו את מקצועות הרפואה, לרוב ללא כל גמול.

אנו מביעים דאגה עמוקה ממצבה העגום של מערכת הבריאות בישראל, ממחסור הרופאים בפריפריה ובמקצועות הליבה הנדרשים, מהמשמרות הארוכות בניגוד לכל היגיון ומהגמול המבזה לעבודתם של העוסקים בתחום.

אנו כסטודנטים מתכוונים לקחת חלק מרכזי בהובלת המאבק הרופאים, משום שאנו יודעים כי מאבקם הוא מאבקנו, וכי תיקון העוול המתמשך, בסופו של דבר, יהיה לטובת הציבור כולו. אנו קוראים לשר האוצר, לסגן שר הבריאות ולראש הממשלה: בטרם יהיה מאוחר מדי, הצילו את מערכת הבריאות הציבורית!"

הסטודנטים הרצים יפגשו בחניון מתחם התחנה ליד רח' ישיבת וולוז'ין בשעה 08:00 בבוקר, וירוצו את עשירית המרתון- 4.2 ק"מ. סיום המרוץ עם יתר הרצים- בהפנינג בגן צ'ארלס קלור.