זכויות עובדים

(כלכלה צודקת)
צילום: יח"צ וועד העובדים

הסתיימה השביתה בתדיראן מערכות; ההנהלה התחייבה להפסיק את כל הצעדים החד-צדדים למיזוג עם אלישרא עובדי מפעל התעשייה הביטחונית "במד ול"א קרקעי" מקבוצת אלביט מערכות (תדיראן מערכות בע"מ לשעבר) הפסיקו את השביתה שהחלה בבוקר יום ראשון

(יחסי ציבור)
יעל לוטן מייסדת ובעלים "לוטן תדמיות​"

 אחד התחומים החדשים והבולטים ביותר באסטרטגיות עסקיות היום הוא "אחריות חברתית". עד היום היה מקובל לחשוב שאחריות חברתית היא שם נרדף לקשרי קהילה, לתרומת כסף או להתנדבות עובדים אך אלה, הן חלק קטן בתוך המכלול הקרוי אחריות חברתית. אופי הקשר עם הקהילה משתנה והופך להיות חלק אינטגרלי ומשמעותי בתוך האסטרטגיה השיווקית של הגוף עסקי, הקשר עם הקהילה הופך למרכיב חשוב במיצוב התדמיתי של הגופים העסקיים.

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

בדקות אלו (10:00) כ-2,800 עובדי כלל ביטוח, על חטיבותיה השונות, עוזבים את עמדותיהם במטה החברה בקריית עתידים ת"א, ומצטרפים לאסיפת הסברה שמקיים ועד העובדים בחברה.

(עורכי דין)
עו"ד גיא גונן, דיני עבודה

ייצוגית נגד א.ל.מ. מוצרי חשמל: "לא שילמה זכויות עובדים על בונוסים - בניגוד לחוק" שלושה עובדים ביקשו לקבל את מלוא זכויות העובד המגיעות להם מחברת "א.ל.מ סחר 2000 בע"מ" לאחר שפוטרו מהחברה. ב- א.ל.מ. דחו את בקשתם על הסף, ובתגובה הגישו השלושה, באמצעות פרקליטם עו"ד גיא גונן ממשרד עורכי הדין גונן ושות', תביעה ייצוגית בשם 600 עובדי החברה. לדברי עו"ד גונן, החברה שילמה לעובדים זכויות סוציאליות, כמו פנסיה, פיצויים ופידיון חופשה ועוד - רק על סמך שכר הבסיס הנמוך אותו קיבלו מהחברה, ומבלי להתחשב בעמלות על המכירות שהיוו חלק נכבד משכרם – בניגוד לפסיקה.

(כלכלה צודקת)
יזם את חוק גמלת הסיעוד לאזרחים ותיקים בודדים - שר העבודה והרווחה חיים כץ.

במסגרת ישיבת הממשלה שנערכה היום 27/11/16 בחיפה, ובברכת השרים וראש הממשלה בנימין נתניהו אושרה יוזמתו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, שתקנה לכל אזרח ותיק בגיל 86 החי בגפו גמלת סיעוד - ללא מבחני תלות.

(זכויות האדם)

26 החוק קובע כי עד שנת 2021 על הרשויות המקומיות להנגיש מוסדות קיימים, אולם מרכז השלטון המקומי עתר כנגד הממשלה כדי שזו תעמיד תקציב לשם ביצוע העבודות ואף תימנע לבינתיים מנקיטת הליכים כנגד אלו שלא ביצעו את ההנגשות היועץ המשפטי להסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר: "השעיית הסמכויות הפליליות, או מתן חסינות מפני תובענות אזרחיות, משמעה בפועל דחייה של הנגשת מוסדות הציבור ושל המשך ההרחקה של עשרות אלפי עובדים מעולם העבודה.

(כלכלה צודקת)
ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו)

חוק שיסדיר את תנאי העסקתם הפיזיים של המאבטחים, השומרים, המנקים ועובדי הקבלן – ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "למאבטחים ולעובדי הקבלן שאנו פוגשים בכניסה לכל מקום יש רגשות וצרכים, גם להם מגיעים תנאי עבודה בסיסיים ויחס מכובד"

(כלכלה צודקת)

שח"ם- ארגון השחקנים הכריז סכסוך עבודה מול הנהלת תיאטרון "החאן". הסכסוך הוכרז לאחר שבועות ארוכים של ניסיונות מו"מ עם הנהלת התיאטרון לטיפול בתנאי העבודה ושכר השחקנים בתיאטרון. אוהד קנולר, יו"ר שח"ם: "שחקני ושחקניות החאן נותנים הכל להצלחת התיאטרון- ראוי שיקבלו שכר בהתאם". בתום תהליך ארוך ולאחר כישלון הניסיונות מצד ארגון השחקנים למצוא פתרון לבעיות שעלו מצד שחקני "החאן" הוחלט על יציאה לסכסוך עבודה מול התיאטרון שיאפשר קיום עיכובים, עיצומים ואף השבתה של התיאטרון

(כלכלה צודקת)
 לפני זמן קצר נחתם בבית ההסתדרות הסכם קיבוצי ראשון בחברת פיליפ מוריס בע"מ. צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

הסכם קיבוצי ראשון בחברת פיליפ מוריס בע"מ: עובדי יבואנית הסיגריות הגדולה בישראל ייהנו מתוספות שכר שיגיעו עד ל-12% וימקמו אותם ברמת ההשתכרות מהגבוהות בתחום, מענק חד פעמי, הסטת בונוסים לתוך השכר כרכיב קבוע, תוספת ימי חופש ועוד *** יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "יצרנו מציאות טובה יותר למאות העובדים המועסקים בפיליפ מוריס בע"מ" *** יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה: "ברכותי על ההישגים אליהם הגענו לאחר תקופת דיונים ממושכת" *** יו"ר ועד העובדים זאב פרץ: "היו מי שלא האמינו וחששו, אך הנה - החזון מתגשם. בזכות ההסתדרות הגענו להישגים משמעותיים"

(כלכלה צודקת)
ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון

הוועדה לזכויות הילד – תוגבר האכיפה וההסברה סביב נושא הטיפים שמקבלים בני נוער בעבודה. ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון, העומד בראשה הוועדה: "גם הציבור וגם בעלי אולמות האירועים צריכים לדעת שהטיפים הקולקטיביים לא מגיעים ליעד שלהם. כדאי לפקוח עין על העניין הזה ולהעלות את המודעות בעניין. נגביר את האכיפה סביב אולמות האירועים"