פרופ' אקסל הונת, פרופסור לפילוסופיה חברתית באוניברסיטת יוהן וולפגנג גתה וראש המכון למחקר חברתי בפרנקפורט, יגיע לארץ ויישא את ההרצאה השנתית השישית לזכויות אדם, מסורת שמקיימת אוניברסיטת תל אביב בשש השנים האחרונות. האירועים יתקיימו בשיתוף עם מרכז מינרבה לזכויות אדם באוניברסיטת תל אביב, קרן היינריך בל והוצאת הקיבוץ המאוחד

קרא עוד...

יוצאי אתיופיה נמנעים מלנחש, ולכן מגיעים לציונים פחות טובים בבחינה הפסיכומטרית. מטרת הבחינה הפסיכומטרית היא בדיקת סיכויי הצלחה באוניברסיטה, אך השאלה שעולה לא אחת היא: האם הבחינה היא שוויונית לכלל האוכלוסיות במדינה? "יוצאי אתיופיה נמנעים בעקשנות מלנחש. אם תעשה ניסוי ותשאל יוצא אתיופיה: 'מהו המרחק מנק' א לנק' ב', באם הוא לא יודע את התשובה הוא ישתדל בכוח להימנע מלספק לך תשובה לשאלה", אומר עו"ד אהוד צלטנר, מנכ"ל " בית הספר EZ Way פסיכומטרי "

קרא עוד...

"פסק הלכה חילוני" – כששני גברים מתחתנים, יתאפשר לשניהם לשבור כוס. בית המדרש היהודי חילוני של "הוויה – המרכז לטקסי חיים ישראליים, אשר התכנס אתמול לדון בטקסים יהודיים – חילוניים המותאמים לקהילה ההומו לסבית, החליט כי בחתונה בין שני גברים, יציעו עורכי הטקסים של "הוויה" לשני בני הזוג לשבור כוס.

קרא עוד...