"השנאה הכבושה לעם ישראל היא מסורת הנמשכת כבר מדורי דורות של שנאת עשיו ליעקב על לא עוול בכפו ורק בשל היותו בן לאברהם, יצחק ויעקב וממשיך המסורת היהודית הנצחית ורבת ההוד, אך חרף כל נוגשיה ורודפיה של האומה היהודית עמנו חי, קיים, נושם, גדל ומשגשג, כנאמר בהגדה של פסח "שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם" - כך אמר הרב יעקב אשר, ראש עיריית בני-ברק בעצרת בליל יום הזיכרון לחללי צה"ל ולוחמי המחתרות, ובהם 380 מתושבי העיר בני-ברק, שהתקיימה מטעם העירייה וסניף "יד לבנים", בהשתתפות למעלה מ-1,000 איש, בגינת הבנים שברחוב הרב מימון בעיר

כלים
הרב יעקב אשר, ראש העיר גם השמיע דברים בשם ראשי העיריות בגוש דן, ביום הזיכרון עצמו, בפני כ-800 אזרחים וחיילים באנדרטת הזיכרון לחללים תושבי גוש דן שבתל-השומר. באנדרטה זו מונצחים שמותיהם של חיילים תושבי רמת-גן, בני-ברק, גבעתיים, קריית-אונו וגבעת-שמואל.

ראש העיר ציין בדבריו, כי לבני המשפחות השכולות יש יום זיכרון שנמשך 365 ימים בשנה, והן חיות בכמיהה ובכיסופים מעבר לכל שעון ומעל לכל זמן. הוא הוסיף, כי המלים, ככל שתהיינה גדולות ומרשימות, אינן יכולות להקהות את האבדן והחסר שאין להם מרפא.

את דבר המשפחות השכולות בעצרת בבני-ברק השמיע מר ישעיהו בן-פורת, אביו של החייל אלי ז"ל, שעמד בדבריו על סודה של מסירות-הנפש של בני האומה היהודית שמוכנים להקריב את עצמם למען זולתם כפי שהיו הנופלים במערכות ישראל מתוך הקרבה עילאית למען עם ישראל בארץ-ישראל.

משניות לזכר הנופלים לימד הרב הצבאי, רס"ן הרב אשר לנדאו, רב בית-הכנסת "ישראל הצעיר", שציטט מדברי חז"ל שאלו שנהרגו על קידוש השם אין איש יכול לעמוד במחיצתם, מפאת גדלותם.

תפילות ופיוטים לעילוי נשמת החיילים השמיעו החזן הנודע רבי חיים אליעזר הרשטיק ותלמידיו. קדיש ו"קדיש דרבנן" אמרו מר עמוס ג'רבי וסא"ל (מיל.) יונה טילמן. העצרת נפתחה במסדר כבאי תחנת איגוד ערים אזור בני-ברק, , בליווי החצוצרן הידוע מני גורמן. את העצרת הנחה אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה שהביע הוקרה לנציגי "יד-לבנים" בעיר, בראשות גב' לאה גבירץ, שעוסקים בכל ימות השנה בהתנדבות בהפעלה של הסניף, בסיוע העירייה.