בפעילות של ימ"ר נגב נעצרו לפנות הבוקר 13 חשודים תושבי הפזורה הבדואית בחשד לעבירות של סחר בסמים . מעצרם התאפשר בעקבות מבצע "זוג אס", פעילות של שוטרת סוכנת סמויה וסוכן סמוי נוסף שפעלו בקרב הסוחרים במהלך החודשים האחרונים . השניים שהתחזו כזוג רכשו במסווה סמים מסוג חשיש וקוקאין בכמויות גדולות מסוחרי סמים שהפיצו את הסמים ברחבי הנגב

במהלך פעילותם אספו הסוכנים , ראיות למכביר כנגד 14 חשודים בסחר בסמים מסוג קוקאין וחשיש, תוך ביצוע עסקאות בכמויות נכבדות, מדובר בחשודים בדרג הגבוה של סוחרי הסמים. היום לפנות בוקר פשטו 100 שוטרים ממרחב נגב בפיקודו של מפקד המרחב תנ"צ אבשלום פלד על בתיהם של החשודים ,ערכו בבתים חיפוש ועצרו את החשודים לחקירה.

בטקס מרגש שנערך לפני הפעילות העניקו ממ"ז דרום, ניצב יוחנן דנינו ומפקד מרחב נגב, תנ"צ אבשלום פלד, תעודות הערכה לקצין סוכנים נגב – פקד אורן סבג , ולמפעיל הסוכן רס"מ אייל גושן וכן לסוכנת – רס"ר מירב.מ.

לסוכנת , שוטרת ותיקה מימ"ר נגב היה זה אירוע בעל משמעות נוספת הואיל וביום זה נחגג גם יום הולדתה , חברייה ליחידה לא שכחו את המועד ודאגו גם להביא לה עוגת יום הולדת . במהלך הטקס נודע לנוכחים כי באותו יום אף זכתה לקבל הצעת נישואין מבן זוגה האמיתי.

ממ"ר נגב תנ"צ אבשלום פלד העלה על נס את פעילות מחלק הסוכנים של ימ"ר נגב , וציין את ההישגים אליהן הגיע המחלק בעבר. עוד ציין מפקד המרחב " חשיפת סוכן נראית כמו שגרה אך היא אינה כזו . אין מדובר בשגרה כי אם בתו תקן . היא מחייבת עבודה קשה , חתירה למגע ונחישות "

מפקד המחוז ,ניצב דנינו יוחנן ציין כי "מחלק הסוכנים של ימ"ר נגב יודע היטב את משימתו ואת מלאכתו , איסוף תשתית ראייתית נגד סוחרי סמים מסוכנים. שוטרי ומפקדי המחוז הדרומי יצליחו בכל משימה שתוטל עליהם בדרך של עבודה קשה , נחישות , דבקות במטרה ומקצועיות ". מפקד המחוז חלק שבחים למפקדי ושוטרי הימ"ר ומחלק הסוכנים .

ב 8/4/2010 במבצע שכונה "עיר תחתית" הביא שוטר סוכן למעצרם של 32 חשודים בסחר בסמים בעיר באר שבע . בשנים האחרונות הפעיל מחלק הסוכנים של ימ"ר נגב עשרות סוכנים שהביאו למעצר והגשת כתבי אישום נגד מאות נאשמים בסחר בסמים ובעבירות פליליות נוספות . בעקבות כך נבחר מחלק הסוכנים ליח' מצטיינת בתחום זה ברמה הארצית .

העצורים יובאו הבוקר להארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע , תיקי החקירה מנוהלים בזרוע תשאול של ימ"ר נגב .