זהבה גלאון היא היו"ר החדשה של מרצ עם 60% מקולות הבוחרים

ח"כ זהבה גלאון, יו"ר מרצ. צילום: עדי כהן צדק
ח"כ זהבה גלאון, יו"ר מרצ. צילום: עדי כהן צדק

ח"כ זהבה גלאון היא היו"ר החדשה של מרצ. ח"כ גלאון ניצחה ברוב של 60% (506 קולות) וגברה בהתמודדות על ח"כ אילן גילאון, שקיבל 37% (306) מקולות המצביעים ואורי אופיר שסיים במקום השלישי עם 3 אחוזי תמיכה (24 קולות). בהצבעה שהתקיימה הערב השתתפו 90% מבעלי זכות הבחירה.

יו"ר מרצ הנבחרת זהבה גלאון: "אני מתכוונת להשיב למרצ את הרוח הלא ממסדית, האנרגטית, החצופה, המחודדת והחכמה שנשבה בה. להציג לציבור תפיסת עולם כוללת וקוהרנטית. תפיסת עולם שקושרת בין המאבק בכירסום הדמוקרטיה למאבק נגד הכיבוש ולמען צדק חברתי, בין פעילות והישגים חברתיים כלכליים לבין אג׳נדה אזרחית צלולה, ברורה, מובהקת של זכויות אדם ואזרח."

דרור מורג מזכ"ל מרצ: "מרצ מצויה בפתחה של תקופה חדשה ומאתגרת, והיא יוצאת לדרך חדשה בהנהגתה של ח"כ גלאון. אני מברך אותה על בחירתה ובטוח ביכולתה להגדיל את מרצ ולהשיב הביתה את ציבור הבוחרים שהתרחקו מאיתנו".

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' בירכה את ח"כ גלאון על היבחרה לראשות מרצ. "זהבה היא אישה ראויה, פרלמנטרית מצוינת הנאבקת על דרכה. פיה וליבה שווים, עמדותיה מחודדות, ואני מאחלת לה בהצלחה באתגרים החשובים העומדים בפניה"