ההצבעה על ועדת חקירה למשבר הדיור נדחתה; ח"כ אורי אריאל: אוספים רוב לקראת שבוע הבא

ח"כ אורי אריאל החליט לדחות לפי שעה את הצעתו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית למשבר הדיור:

"מטרת היוזמה היא להקים ועדה כדי למצוא את שורש הבעיות ולפתור אותן. אין תועלת בהצבעה עקרה שתספוג התנגדות ודאית. לכן אנחנו אוספים רוב לקראת הצבעה במועד אחר, ועושים מה שאפשר כדי להעביר את זה כבר בשבוע הבא.

"בינתיים אני קורא למפגינים לא להרפות ולהמשיך את המאבק הצודק. ועדת חקירה פרלמנטרית היא לא במקום המחאה, אלא בנוסף עליה".

השר מיכאל איתן קרא היום לראש הממשלה נתניהו לפתוח בהדברות עם המוחים על מצוקת הדיור ועם התובעים תיקונים במדיניות החברתית של הממשלה: "הממשלה חייבת להקשיב, להבהיר ולשתף ציבורים רחבים בתהליך התיקונים.

יש כמיהה בציבור לפתיחת צינורות התקשורת הסתומים בין האזרחים לממשלה.  יש רבים באוהלי המחאה שהם בעלי ידע והם, כמו אירגוני חברה אזרחית וגופים באקדמיה, מבקשים להיות שותפים פעילים במציאת פתרונות למצב. לא כל החכמה נמצאת בממשלה ולא כל ההצעות שאנו מנחיתים מושלמות. אם לא נפתח את הדיאלוג ולא ניתן לציבור לומר את דברו, גם עם כל הרצון הטוב שקיים, לא נצליח לתת מענה לתחושות הקשות שמזינות את המשבר".

עוד ציין השר איתן כי: "באתר שיתוף הציבור פתחנו אתמול פתח צר לציבור לתרום רעיונות והצעות בנושא והתגובה היתה עוצמתית: במהלך 24 שעות נתקבלו באתר יותר מ- 550 הצעות לפתרונות. זהו צעד ראשון, שאינו מספק, חובתנו כממשלה דמוקרטית מודרנית להרחיב את ההידברות עם הציבור ולשתפו גם בדרכים נוספות".