בשיחה ממושכת שקיים השר וילנאי אמש עם ראש העיר אשקלון בני וקנין  אמר וילנאי כי זה היה מתבקש לפתוח את הלימודים באשקלון וכי פיקוד העורף המליץ על כך. ראש העיר בני וקנין ביקש מהשר לתקצב את המשך המיגוניות באשקלון. וילנאי השיב לו כי הוא ישקול בחיוב אכן לממן את המשך הצבת המיגוניות במוסדות החינוך בעיר

גם שר החינוך סער ששוחח עם ראש העיר הביע את הערכתו אף הוא על כך שהלימודים באשקלון התקיימו כרגיל. ראש העיר ציין כי ההחלטה לקיים לימודים ניתנה לאחר שיקול דעת והתייעצות עם גורמי צבא משטרה ומשרד החינוך. "אני מאמין בצבא ובכוחות הביטחון ומהם אני שואב את הנתונים הנכונים כדי לקבל החלטה האם לקיים לימודים או לא"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ הגיע אמש אחר הצהריים לאשקלון נפגש עם ראש העיר סגניו מנכ"ל עירייה קב"ט וסקר בפניהם את המצב . הוא התעניין בנעשה באשקלון ואמר כי ההחלטה לקיים לימודים הייתה נכונה ואמיצה "גם גורמי הביטחון ממליצים אבל בסופו של דבר זו החלטה של ראש העיר . לפיקוד העורף יש אפשרות להודיע שלא יהיו לימודים אבל זה בהתאם לנסיבות העניין ובעיקר כשיש החרפה והחמרה במצב הביטחוני".

עוד אמר השר כי "המשטרה נמצאת בהיערכות מוגברת באשקלון והמשטרה בעיר תוגברה בכוחות נוספים שכוללים שוטרים מגן דוד כבאים וגורמי המצלה אחרים. צריך להיות ערניים ומוכנים"

ראש העיר הזכיר כי "הטיל האחרון שנפל באשקלון היה לפני 10 חודשים ויחד עם זאת אנחנו ערוכים לכל תרחיש, מתרגלים את המערכות ומשתפים פועלה בצורה יוצאת דופן עם המשטרה המקומית וגורמי המרחב וכן עם גורמי צהל פיקוד העורף". וקנין בפגישה עם אהרונוביץ שב וביקש סיוע בעניין הצבת המיגוניות והשר לביטחון פנים הבטיח לסייע ואמר כי ידבר עם ראש הממשלה בעניין.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS