במסגרת דיון פגרה מיוחד על ההסלמה במצב הביטחוני בדרום, תקף ח"כ מגלי והבה (קדימה) את התנהלותו של שר הביטחון אהוד ברק ביחס למדיניות הטרור של החמאס: "הפשלות חוגגות והטילים חוזרים"

בתחילת דבריו, שלח ח"כ והבה תנחומים למשפחות השכולות ואיחל החלמה לפצועים בדרום. "לצערי כל תושבי הדרום הפכו להיות מאוימים על ידי ארגוני הטרור הרצחניים, החמאס ומרעיהם. מי שיבדוק מקרוב, ימצא כי פעיליהם נתמכים ומונחים על ידי איראן וסוריה. הם אינם פועלים לטובת העם הפלסטיני ובעיקר לא לטובת אלה שרוצים להגיע לשלום ותומכים בפתרון שתי מדינות לשני עמים".

בהמשך נאומו, התייחס ח"כ והבה לתגובת הממשלה למתקפת הטרור בדרום ואמר: "כאיש צבא בכיר מטריד אותי שר הביטחון שאומר 'טעות בשיקול דעת'. למדנו פטנט חדש, גורמי המודיעין הביאו את כל המידע המודיעיני על ההתרעה הספציפית הזאת - ושום דבר.

כך התבטא שר הביטחון בתגובה לאירועי "יום הנכסה", במהלכם חדרו מאות פלסטינאים לרמת הגולן, וכך הוא מתבטא כיום, למרות שבידי צה"ל היו כל ההתראות על פיגועים בגבול מצרים, אך התירוץ לחוסר ההיערכות לעולם חוזר.

מי שמתחפר בשיטתיות מאחורי טעויותיו ומחכה לטעות הבאה, צריך להחזיר את המפתחות וללכת הביתה. ישנו פתגם בערבית שאומר 'אם כבר הכית – תכאיב, אם האכלת – תיתן מספיק שתשביע'.

יש לטפל היום בכל מי שמנסה לפגוע בנו ולא להפוך אותו לפרטנר, שיכתיב את סדר יומה הביטחוני של מדינת ישראל כולה. מי שלא מכיר במדינת ישראל אינו פרטנר לשלום. עם חמאס לא מדברים".

עוד התייחס ח"כ והבה להקצנה בקשרים של ישראל עם מצרים וטען כי "אסור לוותר על יחסי השלום עם מצרים, שהושגו במחיר יקר. יחד עם זאת, צריך להבהיר להנהגה החדשה במצרים מהו הקו האדום, אחרת מצבינו יהיה גרוע".

בסיכום נאומו, פנה ח"כ והבה לראש הממשלה ולשר הביטחון וקרא להם להפסיק לשלוח שרים שישיבו לציבור להופיע בעצמם בפני חברי הכנסת ואזרחי ישראל, בתקווה שאף אזרח ישראלי לא ייפגע עוד.