צילום: אילוסטרציה

החלטה זו צפויה להפחית את עלויות היבוא בכ-300,000 ₪ בשנה. הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל, אישר כי החל מה- 1 באפריל 2017, לא ידרשו עוד בדיקות יבוא לסבון תמרוקים, ומוצרים אלו יכנסו לשוק על סמך הצהרות היבואנים באשר להתאמת המוצרים לתקן הרשמי החל עליהם.

קרא עוד...

יורם דבש - נשיא הבורסה ליהלומים. צילום: שחף הבר

מהפכה: הבורסה ליהלומים תמנה שופט מחוזי בדימוס לראשות הערכאה העליונה במוסד הבוררות שלה. האסיפה הכללית של הבורסה ליהלומים החליטה על שינוי מהפכני בתקנון הבורסה. מעתה יעמוד בראש הערכאה השנייה של מוסד הבוררות של הבורסה שופט מחוזי בדימוס.

קרא עוד...

מוטי אלמליח- מנכ"ל בזק בינלאומי. צילום: ורדי כהנא

תוצאות בזק בינלאומי: הכנסות החברה בשנת 2016 וברבעון הרביעי שומרות על רמתן הגבוהה והסתכמו בכ-1.5 מיליארד שקל ובכ-392 מיליון שקל בהתאמה. גידול של כ-9% בהכנסות החברה מפעילות ה-Data Center לעומת השנה הקודמת וכ-14% לעומת  הרבעון המקביל אשתקד.

קרא עוד...

ירון סבאן, מנכ"ל קרדיטפלייס

חברת הפינטק קרדיטפלייס רכשה חשבוניות מעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של מעל 100 מיליון שקלים עד כה בוצעו בזירת קרדיטפלייס כ-1,600 עסקאות ונחסכו מעל 118 אלף ימי אשראי במשק עבור בתי עסק שהפיקו חשבוניות לתאגידים ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים גדולים.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

 וועדת הכספים אישרה דיון מהיר על השלכות התחזקות השקל ומדיניות משרד האוצר ובנק ישראל ח"כ זנדברג "הגיע הזמן שהכנסת תקיים דיון על הר הדולרים של בנק ישראל ותשקול שימוש בכלים נוספים" אושר היום, יום ג' ה- 14.03.17, דיון מהיר בוועדת הכספים לבקשת ח"כ תמר זנדברג בנושא "התחזקות השקל וההשלכה על המשק הישראלי – מדיניות בנק ישראל ומשרד האוצר".

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

נתקעתם עם מניה, אג"ח לא סחיר - יש עסקות מחוץ לבורסה. על פי הערכת חברת מאה נט בע"מ, המתמחה במסחר מחוץ לבורסה ומקשרת בין קונים למוכרים, הציבור משלם עמלות עבור יותר מ-10,000 חשבונות המכילים ני"ע שאינם סחירים. דני נוריאל, מנכ"ל מאה נט: "שווי הנכסים הלא נסחרים גבוה ממיליארד ₪. בעבר הסחירות הייתה נמוכה, אך לאורך השנים המודעות לאפשרות זו גדלה ויותר ויותר משקיעים נעזרים במערכת שלנו על מנת לממש החזקות ישנות ו'חסרות ערך' אלה"

קרא עוד...

חה"כ מיקי לוי. צילום: אלעד גוטמן

במסגרת דיון שיזם ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) סגן שר האוצר לשעבר בוועדת הכספים בשל החשש מהתייקרות צפוייה של המשכנתאות בעקבות מחלוקת מקצועית בין הממונה על שוק ההון למפקחת על הבנקים: ​"הזוגות הצעירים במדינת ישראל לא צריכים לשלם את מחיר המחלוקת המקצועית בין הממונה על שוק ההון למפקחת על הבנקים.

קרא עוד...