חה"כ מיקי לוי. צילום: אלעד גוטמן

במסגרת דיון שיזם ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) סגן שר האוצר לשעבר בוועדת הכספים בשל החשש מהתייקרות צפוייה של המשכנתאות בעקבות מחלוקת מקצועית בין הממונה על שוק ההון למפקחת על הבנקים: ​"הזוגות הצעירים במדינת ישראל לא צריכים לשלם את מחיר המחלוקת המקצועית בין הממונה על שוק ההון למפקחת על הבנקים.

קרא עוד...

צילום: נמרוד ארונוב

תשואה במלונות מניבה פירות. לפי כשנה, חוותה ירושלים גל של פיגועי סכינאות, שהביאו לביטול הזמנות חדרים במלונות ע"י אורחים מהארץ ומחו"ל. רמות התפוסה במלונות ירושלים ירדו, ומלונאים רבים התמודדו עם ביטולים של יחידים וקבוצות. ההתמודדות של בתי מלון ירושלמים, שהעסיקו בתקופה זו מנהלי תשואה, השפיעו על תמחור החדרים והצליחו למזער סיכונים, הייתה מוצלחת יותר.

קרא עוד...

שרגא ברוש ואלי כהן

השר אלי כהן לתעשיינים הבכירים במשק: "אם מנהיג המעצמה הכלכלית הגדולה בעולם, דונאלד טראמפ, מבין את החשיבות העצומה של התעשייה המקומית לצמיחת הכלכלה, גם אנחנו צריכים" כהן הבטיח בעת כהונתו, יפעל לקידום מספר המפעלים בישראל, הרחבת מפעלים קיימים והבאת תעשיות רב לאומיות מחו"ל לארץ

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

היצוא התעשייתי נסוג בשנת 2016 בכ- 1.4% - נשיא התאחדות התעשיינים: "יש לכנס במהירות את הצוות לחיזוק התעשייה והיצוא שעליו החליטה ממשלת ישראל ולהתחיל לפעול" בעוד הסחר העולמי עלה ב-4.4% במצטבר בשנתיים האחרונות, נסוג היצוא התעשייתי הישראלי בשיעור מצטבר של כ-6%.

קרא עוד...

רו"ח מיקי בלומנטל, שותף מנהל בפאהן קנה. צילום: יח"צ

פאהן קנה, פירמת רואי החשבון היוקרתית נרשמה תחת ה-FRC ותוכל לבקר חברות ישראליות הנסחרות בבורסת לונדון, 29 חברות ישראליות, המייצגות שווי שוק של 10.2 מיליארד דולר, רשומות בבורסות לונדון (LSE - Main Market ו-AIM). ב-9 החודשים הראשונים של 2016 בלבד, נסחרו בבורסת לונדון מניות ישראליות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר.

קרא עוד...

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים. צילום: התאחדות התעשיינים

על רקע היחלשות היורו והדולר שפוגעים בכושר התחרות של התעשייה הישראלית, נשיא התאחדות התעשיינים קורא לממשלת ישראל לפעול לחיזוק התעשייה והיצוא הישראלי: "יש לגבש סל כלים פיסקאליים במטרה לאפשר למגזר העסקי להתחרות מול העולם, בתנאים של שקל חזק"

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

משלחת קרן המטבע הבינלאומית החלה היום את דיוניה בישראל - המשלחת תגיש דו"ח ראשוני לשר האוצר ולנגידה ב-8 בפברואר. המשלחת השנתית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) פתחה היום את דיוניה בארץ. אל ראש המשלחת הנוכחית Craig Beaumont, יתלוו הכלכלנים Mineshima, Peichu Xie ו-Nan Geng Aiko

קרא עוד...