כלים

מפלגת "הבית היהודי" תדרוש את ביטול המע"מ על המים, כך הודיע יו"ר המפלגה, שר המדע פרופ' דניאל הרשקוביץ בדברו היום במכללה האקדמית נתניה

פרופ' הרשקוביץ הסביר כי אין הצדקה להטיל מע"מ שלא היה קיים בעבר, לפני שהוקמו תאגידי המים. "אין הצדקה לייקור המים ב- 16% שהוא גובה המע"מ כיום". יחד עם זאת אין לדעתו מקום לבטל את תאגידי המים, משום שיתרונם הוא בכך שהם מקדישים את הכנסותיהם לשיפור תשתיות המים בניגוד לעבר שבו עשו רשויות מקומיות לפעמים שימוש אחר בכסף שגבו מחשבונות המים.

בשולי כנס על "אתיקה וערכים בעולם המודרני" העריך שר המדע כי שינוי המשטר במצריים לא ישפיע על סיכויי המו"מ עם הפלשתינים שכן התיווך המצרי בתקופת מובארק לא הביא להתקדמות במו"מ בשל הסרוב הפלשתיני המתמשך להגיע להסדר עם ישראל.

הרשקוביץ מעריך גם כי אין סכנה לביטול הסכם השלום עם מצריים משום שהוא אינטרס מצרי לא פחות מישראלי. לדבריו, הצבא המצרי מכיר בעובדה זו בין היתר בגלל התלות המצרית בנשק ובסיוע כספי אמריקאי.

השר הרשקוביץ תומך ביוזמתו של שר החינוך סער לעודד ביקורים בחברון שהיא חלק מהמורשת היהודית. "אני עצמי ביקרתי לפני כשבוע עם שרים אחרים בקבר יוסף בשכם" אמר השר.

ח"כ זאב בילסקי (קדימה) אמר היום: "הקמת תאגידי המים באופן גורף מהווה בזבוז של כספי ציבור. עד היום הוקמו למעלה מ-50 תאגידים ועוד היד נטויה. ההוצאות המנהליות הכרוכות בהקמת תאגידים אלו ובתפעולם השוטף יגיעו לכ-150 מיליון שקלים בשנה. אני קורא לראש הממשלה לשקול את ביטולם של התאגידים באותן רשויות המתנהלות כשורה ובכך לחסוך עשרות מיליוני שקלים מכספי משלם המיסים."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS