על רקע כוונת הממשלה להרוס בחודשים הקרובים 150 בתי יהודים ברחבי יהודה ושומרון, נפגשו הבוקר (ד') נציגי היישובים הצעירים עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו ברח' הקבלן בירושלים

בפגישה השתתפו ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא, יו"ר ש"ס השר אלי ישי, ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה, רבה של מגרון הרב איתי הלוי, רבה של עמונה הרב יאיר פרנק וראש הכולל בגבעת אסף הרב גיורא ברנר.

בפתח הפגישה שאל הרב עובדיה יוסף האם יש תובעים ערבים לקרקעות ועל כך השיבו לו נציגי ההתיישבות כי רק אתמול פורסם שתובעי הקרקע במגרון חזרו בהם ומשכו את תביעתם.

השר ישי הוסיף ואמר לרב כי מי שתובע בבית המשפט הם לא הערבים עצמם, כי אם ארגון השמאל 'שלום עכשיו'. לשמע זאת כינה הרב עובדיה יוסף את אנשי הארגון "רשעים". הרב הוסיף כי הרס היישובים הוא "עוול והרמת יד בציבור קדוש שמסור למען ישראל".

הרב עובדיה יוסף פנה לשר ישי והורה לו לעשות ככל הניתן לפתרון הסוגיה. "אני מכבד את ראש הממשלה והוא עשה דברים טובים ועומד על הצרכים שלנו מול העולם. הוא צריך לפתור את העניין ושבעזרת השם הדברים לא יהיו", אמר הרב.

בסיום הפגישה בירך הרב יוסף את נציגי ההתיישבות שהקדוש ברוך הוא יהיה לימינם, והעניק את סטירותיו הידועות לכל אחד מהמשתתפים.

ראש מועצת בנימין וחבר הנהלת מועצת יש"ע, אבי רואה, אמר לאחר הפגישה כי "במסגרת המאבקים והאי-ודאות, פגישה מסוג זה חשובה לנו קודם כל לחיזוק דרכנו. בנוסף, מדובר בעוד גורם חשוב בלחץ על ראש הממשלה והסובבים אותו, שעוסקים בסוגיית היישובים הצעירים. אנחנו מזהים בימים האחרונים תזוזה חיובית ברצון שלהם למצוא פתרונות, משום שיש הבנה שלהיכנס לתהליך של הריסות זה פשוט לא שייך".