הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ בראיון למוסף 'יומן של העיתון 'מקור ראשון" :'ההחלטה לא אומרת שחייל רשאי לעגל פינות בהלכה, היא אומרת לו : תיכנס לאירוע ממלכתי שבו שרות נשים , כי אנחנו חרדים למדינה ולצבא"

המחלוקת בסוגיית שירת נשים בצבא מתקרבת להכרעה או להתלקחות מחודשת. הרמטכ"ל , רב־אלוף בני גנץ , אמור לפרסם בקרוב פקודה מסודרת בנושא. הפקודה מתנסחת בימים אלה בעצה אחת עם ראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי ועם הרב הצבאי הראשי תא "ל רפי פר. בראיון ל 'מקור ראשון' דוחה הרב פרץ את הטענה שבסוגיית שירת הנשים ההלכה התכופפה בפני הצבא.

לדבריו , "הרמטכ"ל קשוב מאוד לקולות שנשמעים ולוקח בחשבון הרבה מרכיבים , ובקרוב הוא יפרסם את ההחלטות המלאות שלו בסוגיה".

הרב פרץ עצמו סבור ש "חייל רשאי להשתתף בטקס ממלכתי שיש בו שירת נשים". את פסיקתו זו הוא פרסם בתום התייעצות הלכתית מקפת, שהחלה עוד לפני התקרית המפורסמת בבה"ד 1 .

"העבודה ההלכתית בנושא הזה החלה קודם לכן והיינו בעיצומה של גיבוש החלטה. זה תהליך שאתה רוצה לשמוע בו גדולי ישראל , להבין את אלו שפסקו בנושא בעבר, ולבחון אם אנחנו נמצאים באותה סיטואציה. בעודנו לומדים את הנושא, נחת עלינו אירוע בה "ד  1 , ומאז הכול היסטוריה . . . " .

הרב פרץ מדגיש כי "ההחלטה לא אומרת שחייל רשאי להיכנס לאירוע ממלכתי כזה כי אפשר לעגל פינות בהלכה. היא אומרת לו : תיכנס כי אנחנו חרדים למדינה, לצבא, לתקומה ולראשית צמיחת גאולתנו . לכל המרכיבים הללו יש משמעות הלכתית. אני אומר גם לחרדים שאני יותר חרדי מהם, כי אני מקפיד על כל ההלכות, ועל עוד הלכות שהם לא מקפידים" .

כל הדברים שאתה אומר יבואו לידי ביטוי בהחלטת הרמטכ"ל ?

"אני לא הרמטכ "ל , אבל אני יכול לומר שההודעה שיצאה כבר היא לא בדיוק זו שהרמטכ"ל ייצא איתה. ישבתי איתו על הנושא כמה פעמים, ראיתי איך הוא שוקל את כל הצדדים ואני יכול להעיד שהוא דן בכך במלוא האחריות " .

בפועל , איך תנחה חיילים להתנהג בזמן שירת נשים בטקס רשמי ?

"אני אתן הנחיות מפורשות לרבנים מה להגיד לחיילים במצבים כאלו ואני לא רואה צורך לפרט. אני כן יכול לומר שעשיתי עבודה מקיפה בכל הנושא ההלכתי של הסוגיה. נפגשתי עם רבני ישיבות הסדר ורבני מכינות קדם־צבאיות ועם הרבה רבנים גדולים בישראל  שמעתי עמדה קיצונית לכאן ולכאן, ואני יכול לומר בבירור שרוב הציבור הרבני הולך עם הדרך שלי ".