רבה של קרית ארבע חברון- הרב דב ליאור, פרסם הערב נייר עמדה בה הוא מסביר למה על פי ההלכה אין לענות לדרישות החמאס בנושא שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט: " צריך לעשות כל מאמץ ולפעול למען שחרורו .. אך לא ע"י פעולות שיש בהם סיכון והשפלה לעם ישראל"

במכתב שמפרסם הערב רבה של קרית ארבע- חברון הרב דב ליאור, קורא הרב דב ליאור לא להיכנע לטרור: " אין ספק שכניעה לסחטנות של המחבלים, יש בה כדי לסכן בעתיד את אחינו יושבי ארצנו כפי שכבר היה גם בעבר שחלק ניכר מהמחבלים המשוחררים חזרו לסורם וזה סיכון מוחשי לעם היושב בציון...

אי אפשר להציל אחד ולסכן כמעט בוודאות ציבור שלם", אומר הרב ליאור ומוסיף כי "למחבלים ישנה מגמה להשפיל את מדינת ישראל וכך מוכח מכל הניהול שלהם עד עצם היום הזה, ומי יודע אם הם לא יהיו מעוניינים לטרפד את כל המהלך וכל מה שנעשה זה רק כדי לפגוע בכבודה של מדינת ישראל. לכן אין מקום לקבל את דרישותיהם".

הרב ליאור מדגיש כי "אין זה אומר שלא צריך לעשות כל מאמץ ולפעול למען שחרורו, כמו לדוגמא לא להחזיק את המחבלים בתנאי "בית מלון" במעצר וכן למנוע כל סיוע לממשל החמאס בעזה, להפעיל הסגר מוחלט ועוד כמה אמצעים שאין כאן המקום לפורטם, אבל לא ע"י פעולות שיש בהם סיכון והשפלה לעם ישראל".