לפני דקות אחדות (3.11.10) אישרה מליאת הכנסת את הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית (קדימה) אשר קוראת לרשום את כתובתם של שני הורים גרושים במשרד הפנים על מנת שאלו יוכלו לקבל את מלוא המידע על ילדיהם ממוסדות המדינה

כלים

עפ"י הצעת החוק של ח"כ שטרית מוצע לפטור את ההורים הגרושים מההליך הבירוקראטי המיותר שבו הורה גרוש צריך לפנות בצורה עצמאית לכל מוסד ממשלתי ולבקש מידע אודות ילדיו, מה גם שרוב ההורים כלל אינם יודעים שי שבאפשרותם לקבל מידע זה.

לדבריו של שטרית:"כיום יש בישראל אלפי הורים גרושים אשר מטורטרים ממוסד למוסד כאשר כל מה שהם רוצים הוא לשמור על קשר בריא עם ילדיהם". עוד הוסיף:"כיום, ברוב המקרים כאשר הורים נפרדים עיקר המידע מתרכז אצל אחד ההורים, ברוב המקרים האם מקבלת את המשמורת על הילדים והמידע נחסם בפני ההורה השני, ההורה אשר אינו מתגורר באופן קבע עם הילדים. אני מציע לעגן את זכויותיהם של שני ההורים לדעת מה קורה בחייהם של הילדים".

ח"כ שטרית ציין כי קיבל לאחרונה מאות מכתבים מהורים גרושים אשר סיפרו את סיפורם, ח"כ שטרית הקריא קטע ממכתב של אב גרוש אשר אמר: "לצערי מדי שנה אני הופך להיות בלש אשר צריך לעקוב היכן הילדים שלי לומדים, מאחר וגרושתי לא מעדכנת אותי היכן היא רשמה את ילדיי."

מוצע כי בעת גירושין ירשמו באופן אוטומטי שתי כתובות ההורים במשרד הפנים, כך שכל מסמך רשמי שיוצא להורה אחד, ייצא גם להורה השני. הצעת החוק באה לסיים את חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות אשר תוקן לפני כמה חודשים בכנסת ע"י ח"כ יריב לוין וח"כ דב חנין.

הצעת החוק עברה ברוב של 31 תומכים ומתנגד אחד.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS