"זכויות אדם גם לחיילי צה"ל, לאנשי מגרון ולתושבי דרום תל אביב" - מאות פעילי  ימין הגיעו למצעד השמאל למען זכויות אדם

(צילום:ישראל-שלי)

בתל אביב השתתפו היום מאות פעילי ימין במצעד השמאל למען זכויות האדם. ראשי הארגונים אומרים כי "השמאל הקיצוני לוקח מונופול על זכויות האדם, ומנכס אותן לזכויות פלסטינים, מסתננים ואפילו מחבלים. לכולם פתאום יש זכויות, חוץ מלרוב הציוני הדומם במדינת ישראל".

איילת שקד, יו"ר ישראל שלי, אמרה בפני מאות הפעילים כי "גם לחיילינו יש זכות להגן על עצמם מפני מחבלים שמסתתרים בבתי אזרחים. גם לתושבי מגרון יש זכות להגן על עצמם בבית משפט, ושלא יגורשו מבתיהם ללא כל הצדקה וגם לתושבי דרום תל אביב יש זכות לחיות בחרות, מבלי לאבד את מקומות עבודתם לטובת רווחתם של מאות אלפי מסתננים מאפריקה".

בין הארגונים שמשתתפים במצעד: ישראל שלי, אם תרצו, המטה הלאומי בליכוד, צעירי הליכוד ורעננים.

ג'ימי קיסר ואברהם לוי, שניהם לוחמי חטיבת כרמלי ממשחררי חיפה בתש"ח, משתתפים גם הם באירוע. "באנו להילחם על זכויות האדם הציוני, כפי שנלחמנו לשחרור המדינה", אמר ג׳ימי.

איציק אלטהיים, תושב מגרון – כהגדרת פעילי הימין "יישוב בן 50 משפחות שהמדינה מבקשת להרוס חרף העובדה כי אין איש בעולם אשר הוכיח כי מדובר בקרקע פרטית פלסטינית", דיבר בפני מאות המשתתפים ואמר להם כי "זכות האדם הבסיסית ביותר היא שלא הורסים בית של אדם, מבלי שתינתן לו היכולת להתגונן כראוי בבית משפט. מסתבר למרבה הצער שבית המשפט הגבוה לצדק לא מכיר בזכות הזו". יחד עם אלטהיים, הגיעו למצעד עשרות משפחות ממגרון יחד עם ילדיהן.