משרד הבריאות: "דרישה מאחות לבצע 60 בדיקות ביום היא סבירה", מנכ"ל המועצה לשלום הילד: "זה פשע, נעשה כאן ניסוי המוני במיליון ילדים"

כלים
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד), התכנסה היום לדיון דחוף בנושא הפרטת שירות אחיות בריאות התלמיד, בעקבות הצעה לסדר יום שהגישו חברות הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה), רחל אדטו (קדימה) ואורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו).

מ"מ יו"ר הוועדה, ד"ר רחל אדטו (קדימה) פתחה את הדיון בתמיהה על מכסות העבודה הנדרשות מהאחיות: "מקציבים להן 30 שניות לפתיחת תיק והן אמורות לבדוק 60 תלמידים ביום. אין להן אפילו זמן להחליף מילה עם הילד".

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה): "ההפרטה הזאת היא בלתי נסבלת. בלתי נתפס עד כמה לא ניתן שירות לתלמיד. המצב היום הוא שאין מי שיטפל בילדים בבית הספר; אם ילד חולה או נחבל – ההורים צריכים לבוא ולקחת אותו. אחיות בריאות התלמיד פוחדות; אני מקבלת מהן מכתבים אנונימיים, בהם מתוארת עבודה בלתי אפשרית. זה כאוס, זאת התפרקות. אם הכסף הוא שמדבר, אולי נקנוס את החברה המפעילה, ורק כך יבינו".

ח"כ ד"ר עפו אגבאריה (חד"ש): "הילדים שלנו נחשבים כסחורה בעיני האוצר ומשרד הבריאות. למה שלא נייבא רובוטים מסין? זה אפילו יותר זול מאחיות עובדות קבלן".

יאיר זילברשטיין, רפרנט בריאות במשרד האוצר, התייחס לטענות חברי הכנסת ואמר: "זה דיון לא רציני. האחיות מרוויחות יפה מאוד. בואו ניתן לנטלי להמשיך לעבוד".

חברי הוועדה התרעמו על הדברים. ח"כ יחימוביץ': "אל תתחצף ואל תיתן לנו ציונים. האחיות מרוויחות כמו עובדות ניקיון ואין פלא שרבות מהן מסרבות לעבוד כעובדות קבלן".

יריב לרנר, מנכ"ל "נטלי", החברה המפעילה כיום את שירות אחיות בריאות התלמיד בבתי הספר, סירב לגנות את עצם שליחת המכתב המפורסם לאחות בית ספר, בו ננזפה על אי עמידה במכסות, ורק אמר: "ראוי היה שהמכתב היה מנוסח אחרת". כמו כן ציין כי החברה בראשותו הביאה לשיפור בשירות ובאמצעים, וכי הוא סמוך ובטוח שהחברה תעמוד ביעדים שנקבעו לה.

ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד: "כל תרופה חדשה המיועדת לילדים ונכנסת לשוק חייבת לקבל אישור ועדות מקצועיות, אבל פה נעשה ניסוי המוני על למעלה ממיליון ילדים. נעשה פה פשע".

מ"מ יו"ר הוועדה, ד"ר רחל אדטו (קדימה) סיכמה את הדיון: "הוועדה תפעל להחזיר את השירותים למשרד הבריאות. הפרטת השירות פוגעת באיכות השירות. כמו כן, תובעת הוועדה להבטיח תנאי העסקה וזכויות הוגנים לאחיות".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם
יונ 24, 2019

איך לבחור ברז למטבח

מאמרים - חברתי