בתביעה שהוגשה לבית המשפט בתל אביב, נטען כי אישה המתמחה ב"עוקץ" של גברים אמידים הצליחה לגרום לגבר ישראלי החי בחו"ל לשלם לה מאות אלפי שקלים בטוענות שווא והצהרות אהבה פיקטיביות. במסגרת פסק הדין שניתן השבוע תשלם האשה לגבר 600,000 ₪ פיצויים.

כלים

לפני כשנה נוצר, דרך האינטרנט, קשר בין גבר ישראלי אמיד החי בחו"ל לאישה שהציגה עצמה כגרושה עצמאית העובדת במשרה קבועה. מהר מאוד התקרבו השניים זה לזה וניהלו שיחות טלפוניות יום-יומיות. מדי יום הייתה האישה שולחת אל הגבר מכתבי ושירי אהבה, תמונות ארוטיות ופיתויים שונים. לאחר זמן קצר הגיע הגבר לארץ, במטרה לפגוש את אהובתו. האשה יצרה ביניהם קירבה פיזית באופן מיידי, וגרמה לו להבין כי הם בני זוג לכל דבר. כבר בפגישתם השנייה ביקשה האישה סיוע כלכלי, בטוענה כי היא נקלעה לבעיה כלכלית שתיפתר תוך זמן קצר.

לאחר מספר שבועות, חזר הגבר למדינה בה הוא מתגורר, והזמין את האישה לבקר אותו שם. במשך חודש שלם הוא אירח אותה בביתו ובמלונות המפוארים ביותר ורכש לה ולילדיה מתנות יקרות ערך (תכשיטים, בגדי עור, מעילי פרווה ואיפור יקר).

זמן קצר לאחר שחזרה האישה לארץ, היא הכריזה בפני כי היא מעוניינת לעבור לגור איתו בארצו, וביקשה ממנו סכום כסף גדול נוסף, על מנת לשפץ את ביתה ולהשכיר אותו. במצטבר, הצליחה האישה להוציא מהגבר, שהתאהב בה עד עימקי נשמתו, קרוב ל-150,000 ₪.

לאחר מכן שינתה האישה את דעתה, ודרשה מהגבר לבוא לגור בארץ. הגבר מכר את כל רכושו בחו"ל, בהפסדים גדולים, ובא לגור בארץ – ואז הודיעה לו האשה על סיום הקשר ביניהם.

לאחר הפרידה, נודע לגבר כי בכל התקופה בה היו בני הזוג בקשר, האשה ניהלה במקביל מערכת יחסים עם גבר אחר, ואז עבר התמוטטות נפשית. לדעת המומחה, ד"ר סטרייכר, "יתכן מאד כי הנזק הנפשי שנגרם אינו ניתן לתיקון מלא או חלקי. קשה לאמוד את עוגמת הנפש שנגרמה לתובע, אך כל אדם סביר יזדהה עם הרגשתו הקשה וסבלו".

הגבר פנה לעו"ד ד"ר רן מובשוביץ, שהגיש תביעה לבית משפט השלום בת"א, בדרישה כי האישה תשלם את כל חובותיה לגבר בתוספת קנס של חצי מליון ₪, עבור הנזקים הנפשיים העצומים שגרמה לגבר המאוהב.

"מצבו הנפשי של התובע בכי רע." אומר עו"ד מובשוביץ, "פעולתה הנמשכת והמכוונת של הנתבעת הביאה למצב בו התובע איבד לחלוטין את בטחונו בקשר עם נשים, את אמונו במין הנשי, ואת רצונו להקים תא משפחתי או לקיים יחסי זוגיות פורים וממושכים. מדובר בבסיס הבסיסים ושורש ההנאה בחיים".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS