למעלה מ-21 אלף ישראלים כבר תומכים ביוזמה לשביתת המחאה הארצית שתתקיים היום - ה-1 באוגוסט – ברחבי הארץ. במסגרת השביתה יתקיים היום החל מ-17:00 בפארק הירקון בתל אביב אירוע "הייד פארק" מרכזי בהשתתפות פעילים ואמנים, בו תינתן לקהל הרחב ההזדמנות להביע דעתו ומחאתו באופן פומבי. נקודת המפגש לאירוע בפארק הירקון תהיה בסמוך לקיר הטיפוס בספורטק

כלים

היום הודיעו מובילות מחאת ההורים נגד יוקר המחייה על הצטרפותן לשביתה הכללית המתוכננת מחר. יוזם שביתת המחאה, צביקה בשור, קורא היום לתומכי השביתה לצאת לאירועי המחאה הרבים ברחבי הארץ – בפארק הירקון ובצעדות הרבות במסגרת מאבק ההורים. תמיכת מאבק ההורים בנוסף לקולות רבים בקרב מאהלי המחאה הקוראים לשביתה ארצית מחר, יוצרים יחד חזית אחידה של נציגי מעמד הביניים שישבתו מחר במחאה על המציאות הכלכלית הקשה בישראל.

האירוע בת"א מחליף את עצרת האמנים שתוכננה להיערך בירושלים ובוטלה. שביתת המחאה חסרת התקדים היא יוזמה פרטית של צביקה בשור במחאה על יוקר המחייה והמדיניות הכלכלית-חברתית של הממשלה.

היוזמה החלה בפייסבוק וצברה תוך שבוע עשרות אלפי תומכים וגם את גיבוי השלטון המקומי שהודיע כי ישבית מחר חלק מהרשויות המקומיות. בנוסף לאירוע המרכזי בפארק הירקון יתקיימו מחר ברחבי הארץ אירועי מחאה נוספים של מאבק ההורים – בין השאר ברמת גן, פארק רעננה, מודיעין, נתניה, עפולה ועוד.

צביקה בשור, יוזם שביתת המחאה של ה-1 באוגוסט, אמר היום: "אחרי מפגן הכוח האזרחי המדהים של מוצ"ש, השביתה היא עליית המדרגה הבאה. מחר, כשלא נגיע לעבודה, נגיד גם לממשלה אבל גם לבעלי ההון שאנחנו לא נמשיך לקחת חלק בשיטה שמעבידה אותנו בפרך ומשאירה אותנו ללא כוח קניה אמיתי. בחרנו לחגוג את השביתה בהייד פארק פתוח לכל כדי להבהיר שהדרך היחידה לפתרון הבעיות החברתיות של ישראל היא דרך שיחות, שיחות ועוד שיחות. נציין מחר גם את מחאתנו החברתית וגם את המחויבות שלנו לדמוקרטיה אמיתית ופתוחה בישראל".

משרדי אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב יושבתו כחלק מן השביתה הכללית, וכל עובדי האגודה יגיעו למתחם הסטודנטים בשדרות רוטשילד לישיבה בנושא משבר מעמד הביניים, שתחל בשעה 10:00.

בסיום הישיבה יקבלו הסטודנטים כרטיסי ביקור ובהם שמות ומספרי טלפון של כל אחד מ-120 חברי הכנסת. הסטודנטים יתקשרו לח"כים וישאלו אותם כיצד הם מתכוונים לסייע למעמד הביניים בישראל וידרשו מהם לפעול לפיתרון המשבר החמור. במקביל לכך יעלו מחר בצהריים סטודנטים מכל הארץ לכנסת על מנת להשפיע על הדיונים בנושא חוק הוד"לים ולבקש מחברי הכנסת שלא לתמוך בו.

גם עיריית יבנה החליטה על הזדהות והצטרפות למחאה הציבורית ולהשבית את השירותים העירוניים. במסגרת ההשבתה לא תתקיים היום (שני, 1.8.11) קבלת קהל במשרדי העירייה.

גם "התנועה הירוקה" תסגור מחר, 1.8.11, את מטה המפלגה ופעיליה יגיעו לתמיכה במאהלים ובעצרות המחאה ברחבי הארץ. המפלגה קוראת לסדר אזרחי חדש, במסגרתו יושם דגש על צמצום פערים כלכליים- חברתיים, צמצום מיסוי על עבודה ביחס למיסוי על רווחי הון ועל תאגידים, תמורה גבוהה מניצול משאבי טבע והשקעה בתשתיות לאומיות של חינוך, בריאות, דיור ורווחה, באופן הנוגע לאינטרס הציבורי הרחב ביותר.

"התנועה הירוקה" קוראת לכל מפלגה וארגון המזדהים עם הקריאה, להפגין סולידריות ולהצטרף אף הם להשבתה. בנוסף, קוראת התנועה למקד את המחאה ביום ב' בחוקים הנדונים בכנסת, חוק הוד'לים וחוק הרפורמה במנהל, כאבן בוחן לרצינות כוונותיה של ממשלת נתניהו בשינוי כיוון.