שר האוצר, יאיר לפיד, שר השיכון , אורי אריאל ומנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, חתמו היום הסכם גג נוסף לבניית אלפי יחידות דיור בהליך מואץ עם ראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס. במסגרת הסכם הגג שנחתם ישווקו בעיר מודיעין מכבים רעות כ-11,800 יחידות דיור, מתוכן כ-5,000 ישווקו בשנים 2014-2015. אוכלוסיית מודיעין מכבים רעות המונה כיום כ-86,000 נפש צפויה לחצות ב-2014 את קו 100,000 נפש בעקבות שיווק יחידות הדיור שיחל ב-2014.

הסכם הגג שנחתם עם העיר מודיעין מכבים רעות קובע כי יתבצע שיווק אינטנסיבי ומרוכז, כאשר במרוצת 2014 (עד פברואר 2015 ) ישווקו בשכונת נופים 1845 יחידות דיור כאשר 120 מהן יוקצו לטובת דיור מוגן. בתכנית המע"ר (מרכז עירוני ראשי) ואמת המים ישווקו עוד 1503 יחידות דיור אשר 140 מהן יוקצו עבור דיור מוגן ו-100 יחידות דיור עבור מעונות סטודנטים. בשנים 2015-2017 ישווקו 8509 יחידות הדיור הנוספות

שר האוצר יאיר לפיד: המטרה המרכזית שלנו פשוטה, שזוג צעיר ממעמד הביניים יוכל להרשות לעצמו לרכוש דירה. יש רק דבר אחד שיוריד את מחירי הדיור, לבנות, לבנות הרבה מאד, לבנות עשרות אלפי יחידות דיור בשנה, הרבה מעל הגידול הטבעי, גם לקנייה וגם להשכרה. אנחנו חייבים לצמצם את הפער הגדול שנוצר בהתחלות הבנייה ולייצר עלייה משמעותית בהיצע, זה מה שאנחנו מתכוונים לעשות אתכם ביחד. רק לפני חודש וחצי היינו בטקס דומה, בקרית גת, שם הודענו על הקמתן של 7,598 יח"ד וכך נעשה גם בקרית ביאליק ובראש העין, והוצאנו מכרזים לבנייה להשכרה בחיפה ובהרצליה וברמת השרון וכך אנו נמשיך עד שמחירי הדיור ירדו בכל אזורי הביקוש בישראל, אני רוצה להדגיש לא בפעם הראשונה, אנחנו מוכנים להפסיד כסף. הזמנים שבהם המדינה ראתה בדיור הזדמנות להרוויח על חשבון האזרח הסתיימו, מה שמעניין אותנו זה שלדור שלם יהיה איפה לגור.

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל: "היום נפתח פרק חדש בתולדות העיר מודיעין מכבים רעות. העיר שגדלה ופרחה וזוכה לביקושים גדולים, וכעת עם תוספת כל כך משמעותית של יחידות דיור, תאפשר להביא תושבים חדשים וגם להוריד את המחירים. לצד ההיצע שגדל משמעותית, אני בטוח כי גם השיווק הקרוב יהיה במתכונת חדשה של מחיר מפוקח וקבוע מראש אשר יהיה נמוך ממחירי השוק הנוכחיים בצורה ניכרת. אנחנו נמצאים בנקודה שהדברים בשלים להכרעות אמיתיות שיש להן משמעויות תקציביות לא מבוטלות כדי שהמחירים יהיו נמוכים יותר".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן: "מתווה הסכמי הגג שאומץ בידי משרד האוצר ומשרד השיכון סולל את הדרך לשיווק כ-74,000 יחידות דיור בידי רשות מקרקעי ישראל בטווח הזמן והמיידי באזורי הביקוש שבין קריית גת לקריית ביאליק. הסכמי הגג הינם כלי מרכזי המציג התגייסות ממשלתית מקיפה וכוללת במענה לביקוש בשוק הדיור. בהמשך להסכמי הגג שנחתמו עם קריית גת ומודיעין מכבים רעות צפויים להיחתם הסכמים גם עם ראש העין בה ישווקו 10,000 יח"ד, עם קריית ביאליק לשיווק 7500 יח"ד, עם ראשון לציון לשיווק 11,000 יח"ד, עם הרצליה לשיווק 7000 יח"ד, עם יבנה לשיווק 7500 יח"ד ועם באר שבע לשיווק 12,500 יח"ד".

ראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס: "היום חתמנו הסכם משמעותי מאוד לעיר מודיעין, מכבים רעות. הסכם שיביא להשלמת השלב הראשון להקמת העיר, תוך שימת דגש על דיור לזוגות צעירים. ההסכם יביא לגידול במספר התושבים ויאפשר מחירי דירות זולים יותר עבור זוגות צעירים וילדים ממשיכים שיתגוררו בסמוך להוריהם. ההסכם כולל תוספת תקציבית להקמת מבני ציבור, שתאפשר שדרוג משמעותי של תשתיות העיר בתחומים שונים ובהם חינוך אקדמי, תרבות וספורט. בתוך פחות מעשרים שנה הפכה מודיעין, מכבים-רעות לסיפור הצלחה והפכה לסמל ומודל החזון לפיתוחה של מדינת ישראל. אנחנו נמשיך לקדם ולפתח את העיר ולספק לתושבים החדשים ולוותיקים את רמת השירותים הציבוריים המיטבית כעיר מתקדמת וחדשנית והמשך ביסוסה כספינת הדגל של השלטון המקומי בישראל.

מודל הסכמי הגג בא לענות באופן מהיר יחסית, על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין במרכז הארץ. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלבנטיים לשיווק זמין , ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש. זאת בשיתוף הרשויות המקומיות עמן יחתמו הסכמי הגג.

העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא - העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, יקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.

הסכמי הגג מבטיחים גם לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור.

תכנית השיווק הצפויה:

תכנית

 

מספר יחידות דיור

צפי להפקדת התכנית

צפי מתן תוקף לתכנית

צפי לשיווק

(לא סופי)

שכונת נופים

1845 יח"ד

-

בתוקף

2014

מע"ר+אמת המים

1450 יח"ד

רבעון ראשון 2014

רבעון ראשון 2014

2015

שכונת מורשת

3867 יח"ד

רבעון רביעי 2014

רבעון רביעי 2014

2015-2016

שכונת גבעת שר

4642 יח"ד

רבעון שני 2015

רבעון ראשון 2016

2016-2017

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS