עשרות סטודנטים מכל הארץ חסמו את הכניסה למשרד החינוך במחאה על ניצול עובדי הקבלן. עשרות סטודנטים ועובדי קבלן ממוסדות החינוך השונים ברחבי הארץ קראו "עובדי קבלן זה פשע מאורגן" ברחבת משרד החינוך בירושלים, היום אחר הצהריים (יום רביעי, 09.06), והפגינו למען העסקה ישירה של עובדים במוסדות להשכלה גבוהה

כלים

סטודנטים מהאוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטת ת"א החליטו כי אינם מוכנים לשתוק עוד לנוכח העוול הנעשה לעובדי הקבלן באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים ברחבי ישראל. האוניברסיטאות מעסיקות עובדים דרך חברות קבלן, שמפרות בצורה בוטה ומתמשכת את זכויותיהם. בהפגנה שנערכה היום, קראו הסטודנטים לעבור להעסקה ישירה של כלל העובדים שמועסקים כעובדי קבלן במוסדות להשכלה גבוהה בארץ.

הסטודנטים שהגיעו להפגנה, ביחד עם מספר עובדי קבלן מאוניברסיטת בן גוריון, נשאו שלטים שקוראים "העסקה ישירה עכשיו!" ו"עובדי קבלן זה פשע מאורגן!" ואף קראו לשר החינוך, גדעון סער, לרדת ממשרדו כדי שייתן דין וחשבון על כך שהוא מאפשר "עבדות במדינת ישראל". תוך שהם קוראים "גדעון סער תתעורר, העובדים שווים יותר", "די לבושה" ו"די לעבדות במדינת ישראל!", התקרבו לדלתות משרד החינוך וחסמו אותן בגופם.

עפרי רביב, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית אמר: "אנחנו קוראים לשים סוף לעבדות ולעושק של עובדי הקבלן באוניברסיטאות ובכלל. לא ייתכן ששר החינוך, שאחראי על לימודי התנ"ך בהם מספרים לתלמידים על העבדות במצרים, אחראי בעצמו לעבדות במאה ה21. אנחנו קוראים לסיום העושק שנמשך שנים ולמעבר האוניברסיטה לתעסוקה ישירה של כלל עובדיה. אגודת הסטודנטים לא תפסיק את מאבקה עד שאחרון העובדים באוניברסיטה יזכה לכל התנאים להם הוא זכאי ולמילוי כל זכויותיו."
את ההפגנה יזמה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בשיתוף אגודות הסטודנטים מהאוניברסיטאות בב"ש ובת"א והתאחדות הסטודנטים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אוג 21, 2019

איך להיות כוכבת ברשת? המדריך המלא

מאמרים - חברתי
יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם