המשנה לראש הממשלה, השר לשיתוף פעולה אזורי והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, הגיע יחד עם מנכ"לית המשרד, אורנה הוזמן-בכור וצוות משרדו הבכיר לביקור עבודה ראשון בטבריה. לאחר דיון עם הגורמים המקצועיים, נענה השר לבקשת ראש העירייה, והודיע כי המשרד לפיתוח הנגב והגליל יעניק תקציב בסך של כ-4 מיליון ש"ח לטובת קידום הפרויקטים בעיר. עוד הוסיף השר שלום כי ישקול בחיוב סיוע בהקמת קריית ספורט אזורית, בכפוף להעברת תכנית מתוקצבת

במסגרת הביקור שהחל בישיבת עבודה, הציג ראש העירייה, "זוהר עובד">זוהר עובד בפני השר וצוותו מספר פרויקטים תשתיתיים וחברתיים אותם יש לקדם, שבכוחם לחולל שינוי חיובי- משמעותי בפני העיר, ביניהם: פרויקט ריכוז מאמץ המובל בשיתוף משרד השיכון, וכולל תכנית לשדרוג פיזי וחברתי במתחם השוק העירוני, תוך הפיכתו לשוק תיירותי, זאת לצד שיקום הרחובות הממוקמים בסביבת השוק (רחובות "הפרחים", "הגליל", "הירדן" ו"הבנים") וכן שיקום חברתי ופיזי בשכונות העיר הוותיקות. כמו כן, נדונה הקמתו של "מרכז ספורט">מרכז ספורט אזורי, האמור להבנות על שטח של 274,427 מ"ר בסמוך לכביש טבריה – פוריה.

"אנו רואים במתחם השוק העירוני בטבריה פוטנציאל עצום לפיתוח מרכז מסחרי בעל ערכים חינוכיים ותיירותיים. אני מודה לשר ולצוותו על אוזנם הקשבת והירתמותם לפרויקטים מחוללי שינוי אלה", אמר ראש העירייה, זוהר עובד .

המשנה ל "ראש הממשלה">ראש הממשלה , השר לפיתוח הנ גב והגליל, סילבן שלום: "אני רואה בטבריה פוטנציאל אדיר. טבריה היא עיר מיוחדת מאוד, עיר שיש בה כל מה שצריך כדי להצליח, זו עיר מורשת ועיר עם עבר עשיר והיסטוריה מפוארת. אנחנו במשרד לפיתוח הנ גב והגליל שמנו לנו למטרה לקדם ולהוביל, יחד עם העירייה, את הפרויקטים שעל הפרק. אנחנו נשקיע בשדרוג השוק העירוני וסביבתו כך שיהפוך לאבן שואבת ומנוע כלכלי לעיר לסוחרים, לקונים ולתיירים. נתמוך גם במתנ"ס היכל הדור הצעיר כי אני מאמין שזהו העתיד וצריך לשמור על העתודה הצעירה. אני מאמין בפרויקטים הללו וביכולתם לתרום לפיתוח העיר מבחינה חברתית-תרבותית וכלכלית".

"החזון שלי הוא להביא כ-300 אלף תושבים לגליל בעשור הקרוב, אבל במקביל אני אפעל כדי להשאיר את הצעירים ואת התושבים שכבר חיים כאן מתוך אהבה ואחיזה ציונית במקום. הקמנו במשרד אגף צעירים שתפקידו יהיה לדאוג ולטפל באוכלוסיה הצעירה בכל התחומים מהשכלה, תעסוקה, פתרונות דיור, תרבות ופנאי".

השר שלום ביקר גם במרכז הצעירים בעיר שהוקם בתמיכת המשרד לפיתוח הנ גב והגליל וארגון הג'וינט, בחניון "גן העיר">גן העיר ובבית הכנסת אוהל משה בעיר.

בסיום הביקור, כאות הערכה והוקרה, העניק ראש העירייה לשר את "מ "גן העיר">גן העיר טבריה".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS